Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így dolgozhatok autóba?...

Így dolgozhatok autóba? Esetleg lehetek kamionos?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy pacemakeres vagyok, már elég régóta.

17 éves vagyok, és nagyon szeretnék autóba dolgozni vagy kamionba.Ez lehetséges? Nem találtam semmit erről azért kérdezem meg itt IS.



2018. nov. 19. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A pacemaker nem akadály, kardiológus véleménye a döntő.
2018. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hivatásos jogosítvánnyal rendelkezők mostantól nem kaphatnak jogosítványt, illetve az egészségügyi alkalmasságuk nem hosszabbítható meg, ha beültetett defibrillátorral vagy szívműködést segítő eszközzel rendelkeznek.


[link]

2018. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz kamionos.
2018. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet kamionos, ha a kardiológus engedi. Itt a jogszabály: 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról


A kizáró ok a beültetett defibrillátor, de a kérdezőnek pacemakere van, az más. Itt azt mondja a jogszabály, hogy kardiológus véleményének figyelembevételével lehet alkalmas.

2018. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!