Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az első nagy vérkép vizsgálat...

Az első nagy vérkép vizsgálat után felírtak nekem vashiányra gyógyszert! Iszonyat rosszul vagyok tőle, hasmenés, hányinger. Minden ami elképzelhető. Maltofer fol a gyógyszer, van ezzel kapcsolatban valakinek valami tapasztalata? 16 hkm

Figyelt kérdés

2018. nov. 25. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkora adagot kell szedned, mennyi vasat? Szolj az orvosnak hatha tud mast adni. Es egyel olyan elelmiszereket amiknek magas a vastartalma. Hatha gyorsan javulna a verkeped. Rendes mogyoro (nem foldi), aszalt sargabarack rengeteg vasat tartalmaz.

Meg olbasd el mi kell a vas melle, hogy jobban folszivodjon es akkor lehet kevesebbet kell belole szedned.

2018. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Napi 1et, de már egyszer váltottam Neo-Ferro-Folgammáról, erre. Hát semmi javulás, ugyan olyan rosszul vagyok az újtól is mint a régitől. Bárcsak ehetnék sárgabarackot, allergia...
2018. nov. 25. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, magas vastartalmú ételeket egyél (vörös húsok, máj, hüvelyesek, mogyoró). A sárgabarackban egyébként nem túl sok a vas.
2018. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rajta van a betegtájékoztatón, hogy ez gyakori mellékhatás. Egy tipp mielőtt elkezdesz bármit is szedni vagy valamit tapasztalsz a kezelés során olvasd el a betegtájékoztatót!
2018. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És tájékoztasd az orvosodat róla!
2018. nov. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!