Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túleröltetéstől lehet hangszál...

Túleröltetéstől lehet hangszálgyulladást kapni?

Figyelt kérdés

Heti 6 alkalommal van ének órám + 1× kórus. Rengeteget énekelünk és nagyon magasan, úgy hogy előtte nem énekelünk be (hiába szólunk a tanárnak). Éneklés közbe is nagyon fáj a torkunk de nekem 3 napja elkezdett égetni a "torkom", berekedtem és alig birok beszélni ( a torkom nincsen begyulladva, voltunk vele dokinál)

Ez lehet a túlerőltetéstől, hangszálgyulladás előjele?



2018. nov. 27. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, igen.


Milyen suli ez? Az óraszámból ítélve ének tagozatos, ott viszont profi tanároknak kellene lenniük, akik nem hanyagolják el a beéneklést...


Minden esetre jelezzétek nyomatékosan a tanárnak a problémát, ha kell, akkor szülőket bevonva.


Amíg meg nem oldódik, simán be tudsz énekelni egyedül is, óra előtti szünetben.

2018. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ének tagozatra járok és most kaptunk új tanárt mert az előző elment szűlni. Csak azért lett ő mert ő volt az egyedüli jelentkező de ez is csak azért mert a többi tanárt és jelentkezőt egyaránt negfenyegette de ez bonyolult.

Hiába szólunk a tanárnak órán vagy küldtünk be szülőket szólni semmi nem változott. Az óra előtti beénekléssel annyi a gond hogy a zongora az diákoknak tabu és anélkül elég nehéz beénekelni

2018. nov. 28. 19:59
 3/4 H.D.Leona válasza:
Keressetek egy foniátert, aki a hangadó szervek orvosa, ő fog tudni tanácsot adni! (Énektanárom ajánlása)
2018. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha szülői jelzésre sem változott semmi, akkor a következő kör, hogy a szülők mielőbb felkeresik az igazgatóságot. Az igazgatónak van utasítási joga, ő a főnöke a tanároknak (a munkáltatói jogok gyakorlója, hogy a jogi kifejezést használjam).


Nem tudom, azt hogy érted, hogy zongora nélkül nem lehet beénekelni (vagy nehézkes, bocs, elfelejtettem). Egy sima furulyával/fuvolával/akármivel is meg lehet adni a kezdőhangot, szépen kis szekundonként lépegetve felfelé, vagy akár egy gyakorlottabb énekes is megoldhatja egy szál hangvillával (én is szoktam így beénekeltetni).

2018. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!