Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a fülzsír feloldására...

Ha a fülzsír feloldására kapunk cseppeket és ideiglenesen bedugul tőle a fül akkor visszakellene menni az orvoshoz a megbeszélt időpont előtt?

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idő múlva van a megbeszélt időpont és mióta van bedugulva?
2018. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy már nincs is bedugulva, csak egy ideig volt? Akkor nem kell visszamenni hamarabb.
2018. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hétfőre van időpontom fülmosásra-addig csepegtetni kell naponta 3x1, szerda este voltam a háziorvosomnál.Tegnap bedugult a bal fülem ma kicsit a jobb is,de az elmúlt.A balnál meg azt éreztem,hogy a bejáratnál eltömíti a paraffin olaj a bejáratot és pálcikával kellett kidugítani az valamemennyire jó volt,de úgy érzem tele van a fülem azóta is.Lehet attól van,hogy oldódik fel a fülzsír és az tömítette el,megtisztogattam tőle a fülemet sötét barnás,ragadós váladékot távolítottam el.Azt mondta a doktornő fülmosás előtt felkell hígitani a fülzsírt.
2018. nov. 30. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Legelőszöris: a pálcikát egy életre felejtsd el, mert azzal csak még beljebb tuszkolod a felgyülemlett fülzsírt, és akkor nem csak a külső, hanem a középső hallójáratod fog begyulladni, ami nagyon tud fájni, antibiotikum kell rá, stb.


Másodszor:

"voltam a háziorvosomnál ... Azt mondta a doktornő fülmosás előtt felkell hígitani a fülzsírt."

Máskor egyenesen a fülészetre menj, nem kell beutaló, mert ott nem szórakoznak, hogy vegyél meg valami x forintos fülcseppet fellazítani, hanem megnézi a doki, aztán ha úgy látja, akkor egyből szépen kimossák és vége a történetnek. Ingyen.

Szerintem most ha nem fáj, csak bedugul a cseppentéstől, az még nem baj, végülis természetes... És remélhetőleg a fülcsepp tartalmaz valami fertőtlenítő alkotórészt is... És azért a hétfő nincs olyan messze, addig már csak kibírod. Ha nem érzed úgy, hogy fájni kezd, akkor végülis nem lesz baj. De ne piszkáld a pálcikával akkor se, ha bedugulva marad! Inkább próbáld különböző helyzetekbe forgatni a fejedet, hátha egyszercsak megint kidugul. Ha nem, akkor hétfőig picit süket leszel, de annál nagyobb lesz az öröm, amikor végre kimossák majd. :) (Nem fog fájni, csak fura, mintha telenyomnák a fejedet vízzel a füleden keresztül.)

2018. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most jobb kicsit,jobban kidugult és nem dugította el az esti csepegtetés.Ezeek szerint akkor továbbra is csepegetessem még ki nem mossák.
2018. nov. 30. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2018. dec. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bakker, és akinek hallókészüléke van, az nem tolja be a fülzsírt az illesztékkel??!!! Bírom, hogy erre a problémára soha sehol semelyik nagyokos nem tér ki.
2019. júl. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

talan mert sokkal tobb embernek van tapasztalata a fulpiszkalorol, mint a hallokeszulekekrol

ha erdekel, miert nem kerdezed meg az orvosodat?

2019. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!