Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van reggelente hányinger...

Miért van reggelente hányingerem? Mi a megoldás? Ugye ez nem reflux?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdést látjátok. Pár napja észrevettem, hogy reggelente hányingerem van, hányni nem hányok , de erősen jelentkezik a hányinger és akár több órán át tart. Mikor reggel felkelnék, kb. 5-6 óra van hogy eltart akár délelőtt 9 óráig is. Étvágyam sincsen ilyenkor, de azért általában letolok egy pici olyat ami talán segíthet. El fogok menni majd a háziorvosomhoz , de addigis érdekelne, hogy kinek volt vagy van ilyenje. Teljesen megkeseríti már a reggelemet és már rástresszelek, hogy reggel megint ez dof majd várni... Renniet be szoktam venni , de az sem mindig megoldás. Félek, hogy refluxos vagyok vagy épp leszek. Még a reggeli kávémról is olykor lemondok de az sem segít.... 😞

2018. dec. 6. 06:20
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Reggel tudod hogy kezdődik az iskolai/munkahelyi megfelelési kényszer. A szervezeted jól minősíti a megfelelési kényszert, attól hányni támad kedve.
2018. dec. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

reflux, főleg ha komolyabb akkor az nem csak reggel produkál tünetet hanem egész nap,

stressz is simán lehet, nekem gyakorlatilag minden hétfőn volt hasonló vagy 1-2 órán át...


vegyél orbáncfüvet,

esetleg macskagyökér teát, citromfüvet


én ezekből szoktam keverék teát csinálni és iszogatni minden nap 2-3 dl-t,

ha idegi akkor 2-4 hét és érezni fogod a hatását, nem mondom hogy csodaszer, de nekem ez bevált.


persze van vény nélkül kapható reflux gyógyszer is, attól nem lesz bajod ha a napi 3 étkezés során beveszel egyet, csak hogy lásd nem-e az.


Refluxot azért érdemes kivizsgáltatni, ha pszichés akkor azt mondanám előbb próbáld ki a fent írt teázást, ha más nincs akkor pszichiáter, aki sajnos valószínűleg felír valami mesterséges vackot aminek ezer mellékhatása lesz, nekem is ez volt, mármint pszichiáter meg mellékhatás, de nem használ semmit, az orbáncfű viszont teljesen bejött, az egyetlen mellékhatása hogy napi 10 perc teafőzésre megy el :)

2018. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó. Valószínűleg orrba szájba össze vissza ettem, olajosabbnál, fűszeresebbnél kiadós kajákat . Ma csak egy pici volt , de el is múlt, pedig kávéztam is . 😁 Megnézem holnap mi lesz , aztán majd meglátom.
2018. dec. 6. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!