Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt valakinek közületek...

Volt valakinek közületek bódításos/kábításos műtétje?

Figyelt kérdés
Ìrjátok le kérlek, hogy mit éreztetek, láttatok-hallottatok: mit fogtatok fel a körülöttetek történő dolgokból. Az is érdekelne hogy milyen módszerrel (tabletta?/gáz?/injekció?/infúzió) kábitottak/bóditottak el titeket. Életkort, nemet irjatok légyszi!

2018. dec. 10. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egyszer volt kisgyerek koromban, viszont én magam sokat altattam.
2018. dec. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Petefészekciszta műtöttek, gázt kaptam. Előtte adtak egy Xanaxot, úgy toltak be a műtőbe. Annyi az utolsó emlékem, hogy rám teszik a palackot, arra már nem emlékszem, hogy mikor csuktam be a szemem, valószínűleg hirtelen történt. Arra ébredtem, hogy tolnak vissza a szobába és anyu beszél hozzám. Utána még visszaaludtam, kába voltam, aztán egész délután hánytam a gáztól.
2018. dec. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Ja, bocsi. 20 vagyok és 19 évesen műtöttek, ez lemaradt.
2018. dec. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Petefészekciszta miatt*


Ez nem megy ma nekem. :D

2018. dec. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sok 10+ műtétem volt, de ebből csak egy volt ami csak helyi érzéstelenítéses. Szetcsaptam az ajtóm üvegèt ès csúnyán szétdarabolta a kezem. Hallottam mindent csak az volt a rossz hogy nem láthattam mit csinálnak mert egy kisfüggönnyel eltakarták így csak a plafont leshettem. A korábbi műtéteimnél mindnél altattak, előtte kötöttek be infúziót de gázzal altattak el.


Ugyanakkor 8 évesen már az első műtétnél azt éreztem hogy nem műtéttől féltem hanem az altatástól. Úgy èreztem sokkal nyugodtabb lennék ha hallanék mindent és láthatnám mit csinálnak velem.


Hát nemsokmit fogtam fel. Mikor utolsó műtètemnél levittek csak arra emlékszem hogy néhány szippantás után ébresztenek hogy készvagyunk és mikor vittek fel a műtőből olyan emlékeim vannak mint ha álom lett volna az hogy nézelődök az ágyról oldalra meg lesem a plafont ahogy haladunk. Ez egy vállműtét volt egy egy darabig nem lehetett volna felkelnem az ágyból de mikor felvittek akkor visszaaludtam aztán felébredtem és reflexből keltem volna fel hogy megyek a WC-re amit akkor még nem lett volna szabad főleg önerőből felkelni. Meg amire nem emlékszem de megtörtént hogy mikor megműtöttek kába voltam meg agyilag nem voltam magamnál és felhívtam anyámat a mobilomról és mindenféle sületlenséget magyaráztam neki :D.


28/F

2019. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha megmondod miért fontos ez leírom.
2019. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Gyerekkoromban, asszem 4 évesen műtöttek, szájon át kapott szirup-szerű cuccal

(Azt mondta a nővér, hogy utána kapunk szörpöt, de hazudott :( )


Én nem éreztem semmi különöset, de a mellettem fekvő kislány úgy látta, hogy a falra festett Micimackó integet neki.

2019. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

5 évesen orrmandula műtét

13 évesen még 1x orrmandula és rendes mandula műtét. Itt altattak

22 évesen farokcsont ciszta műtét itt csak gerincérzéstelenítettek

27 évesen sűrgőscsászár 30 évesen szintén - gerincérzéstelenítettek. A második csm 2 órás volt komplikációkkal. Mindenem összenőtt vastagbelem megtekeredve nőtt rossz helyre majdnem elhalt. Itt a lámpában láttam ahogy "kibeleznek" sokszor azt hittem, hogy a szívemet "simogatják"

31 évesen béltükrőzés altatásban gázzal

31 évesen köldöksérv műtét hálóberakás köldök rekonstrukció - altattak gázzal

32 évesen biopsziás béltükrözés - altattak gázzal

Asszem ennyi 🤔 33 vagyok

2020. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Nőgyógyászati műtétem volt (méhszájseb) bódításban. Nem akartam altatást. Teljesen magamnál voltam végig, csak tompán éreztem a fájdalmat. Vénás injekcióban kaptam a bódítót.
2020. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Gazt kaptam, nogyogyaszati mutet. Olyan szinten kiesett minden, hogy nem hittem el, hogy meg lettem mutve. Szamolnom kellett, mikor ram adtak a maszkot, elotte injekciot is kaptam. Fekudtem a mutoasztalon, es fel oraig azt hittem, hogy nem sikerult elaludnom es egy szobaba tettek addig. Fajt is kicsit a hasam, nover folyton benezett, de nem allt ossze, hogy meg vagyok mutve. Tehat teljesen eltunt az az ido.
2020. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!