Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melanoma-ra hajlamos vagyok,...

Melanoma-ra hajlamos vagyok, tetováltathatok magamra?

Figyelt kérdés
Sok anyajegyem van, amiket a tetoválás nem érne. Szalonba csináltatnám, nem valami mondvacsinált pince-tetoválónál. Kérdésem, hogy az átlagosnál állhat fent magasabb fokú bőrirritáció, esetleg valami megszokottól eltérő a tetoválás alatt, vagy után? Egyáltalán tetováltathatok magamra?
2018. dec. 10. 22:54
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Honnan veszed, higy melanoma-ra hajlamos vagy? Hidd el, a bőrbetegségek nem azt fogják figyelembe venni, hogy hol tetováltatsz.
2018. dec. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk onnan veszem hogy bőrgyógyászaton mondták? Amúgy azért írtam hogy szalonba,mert ott a higiénia és az alapanyagok azért minőségibbek, mint egy sufni a, kisebb a fertőzés veszély. Köszönom, sokat segítettél!
2018. dec. 11. 07:45
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Bocs, de azt nem írtad, hogy orvos mondta, így más.

Persze a higiénia fontos, viszont azt nem tudhatod, hogy ott mennyire fertőtlenítenek jól, vagy hatékonyan.

Magát a tetoválás okozta bőrgyulladást mindenképpen elszenvedi a bőröd. Azt nem tudom, hogy mennyi esélye van bőrdaganatnak emiatt, melanoma biztos nem, de én ezek tudatában nem vállalnám be.

2018. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!