Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy nagyobba...

Stifler1998 kérdése:

Miért érzem úgy, hogy nagyobbat ver a szívem?

Figyelt kérdés
Sziasztok én egy 20 éves srác vagyok 174 cm és 96kg.9 napja kezdtem el edzeni egyhuzamban és ma edzés után tusolás közben elkezdtem fura,de már tapasztalt dolgot észlelni mintha nagyobbakat verne a szívem vagy mintha a gyomrom/tüdőm összerándulna és egy fél óráig tartott sacper kb.Elnézést a megfogalmazásért,de nem tudom ezt,hogy mondhatnám másképp.Viszont előfordult már korábban is mikor nem edzettem egyáltalán na meg egy időben segédmunkáztam ahol sokkal jobban igénybe vettem magam mégsem történt hasonló.Mondhatni depresszióval is küzdök mivel már 4 éve nincs barátnőm plusz 2 éve egyedül lakom barátaim sincsenek és ez nem egy egyszerű dolog ezt azért írom mert lehet lelki eredetű dolog is,de egy ideje már felálltam a padlóról úgy érzem persze a most említett "gondok" megvannak és ezért fura,hogy ez a dolog megtörténik.Anno voltam akg-n is és nem volt gond igaz nem terheléses akg-ról volt szó.Na meg ha komolyabb gond lenne akkor már nem élnék gondolom vagy lett volna valami komolyabb dolog nem csak ez az érzet,de érdekelne,hogy mi lehet ez mások tapasztaltak e már ilyesmit esetleg.Hozzátenném,hogy már 5-6 éve dohányzom elég rendesen alkohol is volt bőven,de azzal már leálltam minimum 1 éve kávézni is szoktam,de csak ilyen instantot amiben ugye nincs rengeteg koffein.Megköszönném ha valaki aki már esetleg tapasztalt hasonlót vagy tudhatja ez mi lehet válaszolna és még annyi,hogy azért nem megyek ezzel orvoshoz mert nem vesz komolyan mivel volt egy időszakom amikor kb hetente hittem azt,hogy valami komoly betegségem van minden apróság miatt vagyis nem apróság mert mások is mondták menjek el orvoshoz bizonyos dolgaimmal,de azokat talán én generáltam magamnak mivel mindig kiderült,hogy semmi bajom,de ez már a múlté mivel már kijöttem abból a mély gödörből amiben akkor voltam szóval nem hiszem,hogy ez olyan dolog lenne igaz nem tudom tudatalatt nem e görcsölök még midenen.Még 1 x bocsi a fogalmazásért,de nem az erősségem.Előre is köszi a válaszokat.
2018. dec. 14. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a vizsgálat inkább "ekg" volt nem?

Nekem is volt,mostanában már ritkán hasonló! Erős szív dobogás, nehéz légzés, kicsit homályos látás! Kivizsgáltak, volt 24 órás gép is rajtam, azt mondták nincs baj csak kisebb szívritmuszavar "akkor"!

De a stressz, gondok, érzelmi mélypont, késöbb is mutatkozhat a szervezetben sokféleképp, mindenkinél máshogy!

Érdemes komolyabban kivizsgálni, ha sűrűben vannak a rosszullétek, és hátráltatnak is!

2018. dec. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen igen ekg:D

Úgy lesz szerintem bár ez nagyon ritka nálam szóval nem hiszem,hogy pont egy vizsgált nap mutatkozna ez a tünet.

Jövőre utána járok bár szerintem a stressz lesz az oka esetleg a magas vérnyomás mivel olyan gondom is van csak az kimaradt,de épp azért meg a rossz keringés miatt álltam neki az edzésnek nem pedig esztétikai okokból.

2018. dec. 15. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!