Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat rendszeresen a...

Mitől fájhat rendszeresen a derekam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, körülbelül 14 éves korom óta fáj a derekam, rendszeresen visszatérő jelleggel. Az utóbbi időben sajnos még gyakrabban előjön ez a problémám (évente kétszer, de maximum körülbelül hat alkalommal). Azt figyeltem meg, hogy ilyenkor fel is vagyok puffadva és van, hogy be is lázasodom.

A fájdalom: Gyakorlatilag csak egyenesen tudom tartani a derekam. Egyáltalán nem tudok derékból hajolni (ha megpróbálok az egész felsőtestem jobb irányba eldől). Az első napokban a járás is nehézkesen megy.


Röntgenen egy kis gerincferdülés látszódik, de nem jelentős. CT, MR még sosem volt (érdemes lenne csinálni?).


A fájdalom körülbelül 1 hét alatt elmúlik (változó, kb 3-12 nap), utána mintha semmi nem történt volna olyan mint máskor (sosem jó teljesen, érzem hogy valami nem oké a derekammal de fájdalom nincs, nem akadályoz a hétköznapokban semmiben), tudok sportolni is.


22 éves vagyok, férfi. Tanuló vagyok.


Segítséget előre is köszönöm.



2018. dec. 14. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, érkezett-e privát válasz vagy egyéb segítség.

Én azért kerestem rá a derékfájásra most mert tegnap egy nagyon erős fájdalom-rohamon mentem át, ami arra késztetett, hogy ismételten kutakodjak valami megoldás vagy "megnyugtató" magyarázat után.

Én már 74 éves vagyok és 19-20 éves korom óta vannak isiászos jellegű láb- és derékfájdalmaim. Tanulmányaim során a több órás állással járó labor- ill. műhelygyakorlatok után tapasztaltam az elalvást is nehezítő lábfájdalmat, amihez aztán a későbbi évek során derékfájás is társult. Röntgenvizsgálat csak egy-két csigolya közti rés beszűkülését (feltételezett ponckorong magasság-csökkenést, esetleges kiboltosulást) mutatta ki huszonéves koromban. A későbbi évtizedekben figyeltem fel arra, hogy mindezekhez a fájdalmakhoz egyéb apró tünetek is tárulnak (herpeszes kis fájó papula az orrcimpán, ritkán a szájszél berepedése, térd- és általában izületi fájdalmak, bélhurutos tünetek, ritkán az ánusz nyálkahártyájának viszkető-csípő érzése). Amikor az unokám bárányhimlős volt, akkor nálam az övsömörös deréktáji fájdalmak jelentkeztek (börtünet nélkül). Tegnap meg egy egészen gyors lefolyású fájdalom-roham jelentkezett. Reggel enyhén indult deréktájban (gerincnél, bevettem ellene 50 mg Voltarent), délre iszonyú fájdalom lett (csaknem olyan, mint az övsömörös esetben, amikor mozogni is alig tudtam), ami a deréktájtól a háton felfelé is jelentkezett már olyan 1-2 tenyérnyi szélességben és közben tompa általános hasfájás indult el. Ekkor délben bevettem 1 Algopirint a derékfájás ellen, 4 széntablettát, 1 Bolus adstringenst és megittam 2 dl diólevél teát (ezeket a hasfájás ellen). Már délután 3-kor jelentősen csökkent minden fájdalom, estére egészen minimálisra csökkent és ma reggel már semmiféle fájdalmat nem éreztem. Ez a rendkívül gyors lefolyás egyértelműen vírusos eredetre utal. Nem lévén orvos, ritkán hangoztatom, hogy az ilyen "betegségeim" zömét vírusfertőzés (Herpesz) okozza, mert orvosok csak lesajnálnak.

A Te tüneteid is vírus (talán valamelyik herpesz típusú) jelenlétére utalnak, persze lehet mellette kezdődő, kialakulóban levő porckorongsérv is. Mivel azonban hasi (bél-) tüneteket is tapasztalsz a derékfájáshoz társulni, ezért talán joggal feltételezhető. A hasfájással nem kell szenvedni 1 hétig, mert a Bolus adstringens 2-3 óra alatt segít a vírusfertőzés miatt pusztuló bél nyálkahártya regenerálódásában, a széntabletta megköti a bélbaktérium flóra korábbi egyensúlyának felbomlását követően fokozottan termelődő bélgázokat és hasonlóan jó hatása van a sok csersavat tartalmazó diólevél teának. A Bolus adstringensből ajánlatos csak 1 szemet bevenni, mert hajlamos székrekedést előidézni.

Egy ideje tapasztalom, hogy a diclofenák hatóanyagú Voltaren vagy Diclofenac duó hatékony tud lenni a kezdődő derék- vagy izületi fájdalom súlyosbodása ellen, ha az ember nem késlekedik a bevétellel.

2019. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!