Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérplazmaadásról vélemények?

Vérplazmaadásról vélemények?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye illetve mit tud róla? Aki volt már milyen tapasztalatai vannak? Milyen hátrányai lehetnek? Minden információ érdekelne ezzel kapcsolatban

2018. dec. 17. 00:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Biztos h nem vallalnek ilyesmit par ezer forintert! Az egeszsegem tobbet er, es lehet h most nem lenne bajod, de ki tudja milyen kozvetlen v kozvetett kovetkezmenye lesz mondjuk 20 ev mulva?
2018. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem vállalnám. Egyrészt sokan állítják, hogy a karjuk úgy néz ki, mint egy drogosnak a sok szúrkálástól, másrészt látom az élő példát, testvérem rendszeres plazmaadó volt egy időben. Azóta kb. minden hónapban elkap valami nyavaját, hiszem, hogy a plazmaadás gyengítette le ennyire a szervezetét, régen nem betegeskedett ilyen gyakran. Hidd el, nem éri meg.
2018. dec. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Barátnőm járt rendszeresen, jó sok pénzt összeszedett belőle, cserébe most olyan gyenge az immunrendszere, hogy egyre szedi a betegségeket. HPV vírussal, gombával kínlódik, nem tud tőlük megszabadulni. Emlékszem régen alig volt megfázva, hát most már az is kínozza... Csupa olyan betegség, amit egy egészséges szervezet többnyire úgy legyőz, hogy szinte észre se veszed, na nála hónapok óta ez van.


Egyébként ő is a plazmaadásra vezette vissza, hogy a régen erősebb immunrendszere, mint az enyém ennyire legyengült.

2018. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk a HPV-nek pont semmi köze a plazmaadáshoz...
2018. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Hat nem hiszem hogy ettol lenne baja barkinek is aki betartja a szabalyokat hozza. En 150szer adtam de hala Istennek nincs bajom es nagyon sokan tobb 100nal jarnak es semmi bajuk. Remelem evek mulva sem lesz. Persze nem fogom orokke adni :) Az viszont igaz amit a hegekrol irnak, en is drogosnak nezek ki bar lehet ha neha a masik kezembol is adnek nem lenne ilyen ronda.
2018. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Akkor a szádba rágom bmeg ha már ilyen rohadt lusta voltál elolvasni és értelmezni: a hpv vírusok többségét az egészséges szervezet úgy legyőzi hogy észre se veszed, a vizsgálatok alapján ez is olyan fajtája. Legyengült immunrendszerrel viszont ez hosszadalmasabb idő, plazmaadás előtt pedig egyértelműen erős szervezettel rendelkezett és utána lett minden problémája.


De látom, buta vagy és csak kötekedni tudsz értelmes választ adni nem.

2018. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Ez igen, kivirágzott a Karácsony szelleme mindenki lelkében... Mindenki abban hisz, amiben akar, ti akkor higgyétek, hogy attól van hpvje, mert plazmát adott.
2018. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

Jesszusom, mit össze nem hordtak itt a válaszolók. Nyilván őket kizárták valamiért az adásból, és savanyú a szőlő.


Mert itt a kulcs, csak az adhat, aki teljesen egészséges. És ebben nem ismernek tréfát az ott dolgozók. Nagyon komoly vizsgálatokat végeznek, a vérvizsgálat is igen részletes. Folyamatosan ellenőriznek egy olyan értéket is, amely azt mutatja, hogy plazmaadás után milyen gyorsan pótolta a szervezet az elvesztett plazmát, aminek a 90 %-a víz!!! És ezt felejtik el sokan.

Én már 70 adáson vagyok túl, és soha nem voltam ilyen egészséges, mint most. Legalább rákényszerülök a rendszeres, normális mennyiségű vízivásra (az adás napján legalább 2,5 liter vizet kell meginni). A rendszeres orvosi ellenőrzésről már nem is beszélek. Ahova járok, volt egy férfi, akinek a vérében találtak daganatos betegségre utaló jeleket, neki még semmilyen egyéb tünete nem volt, de mondták neki, milyen orvost keressen fel.

Az étkezésre is sokkal jobban odafigyelek, jobban megválogatom, mit eszek. A karomon gyakorlatilag semmi nem látszik, csak ha nagyon közel hajolok, és okával nézem, akkor látok egy-két nagyon halvány heget.

És a havi 24-30 ezer forintért márpedig megéri. Nem beszélve arról, hogy ezzel segítettem olyan immunbeteg embereknek, akiknek létfontosságú gyógyszer készül a plazmámból.

Különben én előtte rendszeres véradó voltam, mert ha egészséges vagyok, és megtehetem, miért ne segítsek? Most is kell járnom évente egyszer vért adni.

2019. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Semmi bajod nem lesz a plazmaadástól. Rengetegszer adtam, gyorsan visszatermelődik, és ugyan úgy segítesz az embereken mint a véradással. (Hiába próbálják az ellenkezőjét bizonygatni.) A vérplazma adás hosszadalmasabb mint a véradás, de nem gyengíti úgy le a szervezetedet. (Létezik trombocita-ferezis is, nah az még hosszabb. 1-1.5 óra.)
2019. jan. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Sűrűn nem vállalnám. Az a gép bizony töri az alakos elemeket, rontja a minőségüket...
2019. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!