Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mások mivel mosakodnak ott lent?

Mások mivel mosakodnak ott lent?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ha furdesrol van szó ti nők vagy férfiak mit hasznaltok tusfürdőt vagy kremszappant és hogy külön más mosakodo szerrel mossatok e az intim területet? Mert hallottam már az intim mosakodorol de azt mondták inkább ritkábban kéne használni mert tönkre teszi az eloflorat és főképp utazasoknal kellene használni mikor máshol vagy nehogy elkapj vmi beteseget oda lent. Erre lennék kíváncsi a véleményetekre és esetleg ha ajánlanátok nekem kifejezetten jó szert lentre ami nem csíp és jól tisztít. 🙂 Előre is köszi a válaszokat.

2018. dec. 18. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én nem használok semmit a tusfurdon kívül. Egyszer kipróbáltam és kiütött szóval maradtam a tusinál.
2018. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Alul csak vízzel lehet mosni,esetleg az intim lemosó.Èn csak vízzel mosom.
2018. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már a gyakori mosogatás is kockázatos a hüvelyflóra számára, arra még rátesz a bőrsemleges pH-jú szappan/tusfürdő (5,5), mert ez a hüvely számára túl lúgos és ha eltolódik a hüvely savas (3,5-4-es pH-ja), akkor lecsökken a jó baktériumok száma is és helyet ad a kórokozóknak.

Ezért a jó intim lemosó max. 4-es pH-jú és nincs benne parfüm, fertőtlenítőszer (ami megöli a baktériumokat, tehát a jó hüvelyflórát), illóolajok stb. Nekem bejött a Sába illatmentes kiadása, minden drogériában, gyógyszertárban kapható, neten még 5 literes kiszerelés is van és férfiaknak is gyárt ugyanilyen tulajdonságú intim lemosót.

A hüvelynek van egy nagyon jó belső-külső védelmi rendszere, a belső része a hüvelyflóra, azaz a tejsav-termelő baktériumok közössége, a külsőhöz tartoznak a szeméremajkak, intim szőrzet - ez biztosítja a szellőzést és a dolgok távol tartását. Ha folyamatosan a hüvelynél matatunk mosakodás címén és klóros víztől kezdve vegyszerekig mindent odajuttatunk, amire a hüvely nincs felkészülve, akkor az megviseli a hüvely belső védelmét is.

A feltételezést pontosítanám úgy, hogy elsősorban érdemes tiszta vízzel öblíteni lent, de úgy, hogy a hüvelybe magába ne folyjon be. Második helyezett a mindenmentes intim lemosó, és az abszolút kerülendő a normál tusfürdő-szappan.

2018. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nem minden fürdésnél moson meg,mert az sem sza ad állandóan. Van,hogy vízzel,de általában vagy intim mosóval vagy baba szappannal.
2018. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha csak vízzel mosom az nem igazán jó mert a vizelet szaga ott marad. És úgy orális kenyeztetesnel nem a legkellemesebb a partnerunknek.
2018. dec. 18. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Azt csak képzeled - az aktuális agymosásnak megfelelően, hogy a partnernek nem tetszene. Ez egy újkeletű babona. A valóság azonban az - bármilyen gusztustalannak is érzed - hogy az a bizonyos "illat" pont, hogy beindítja a férfiakat. Ez egy ösztön, nem írja felül egy új divathullám. Lehet, hogy nem fogja bevallani neked, mert nem akar megsérteni, ha látja, hogy mennyire odavagy azért, hogy ilyen meg olyan illatú legyél. Az is lehet, hogy sosem tudja megtapasztalni az igazi p.illatot, és vágyai fellángolását, mert folyton csak Hozzád hasonlóakkal találkozik. Ettől még ez van.
2018. dec. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg a nőgyógyászt,az megmondja hogy meleg vizzel kell kimosni.Ha alaposan kimosod,semmi szag nem marad ott.Le lehet pontozni ezt a válaszomat is:)
2018. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, #7! A gyakori közönségében sok olyan személy van, aki azt hiszi, hogy egy piros kezecskével megváltoztathat neki nem tetsző TÉNYeket. De ez nem annak a jó szándékú válaszolónak szól, aki energiát áldoz arra, hogy egy tájékozatlan személynek segítsen, hanem egyszerű szűklátókörűség + arrogancia. Aztán majd ha a szétcsúszott hüvelyflóra miatt havonta ül a nőgyógyásznál vagy épp az agyontisztálkodás miatt a bőrgyógyásznál, teszi majd fel a következő kérdést, hogy de miééért...
2018. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit mindenki zöld kezet kapott. Maximum azok lehettek akik nem fogják fel hogy nem mindig nekik van igazuk 🙂
2018. dec. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!