Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvási gondokkal küszködöm...

Alvási gondokkal küszködöm tudnátok segíteni hogy ez micsoda és hogyan lehetne helyrehozni? 20 F

Figyelt kérdés
Amit tudni kell rólam: hogy nagyon aktív életmódot élek. Fősuli mellett 4 sportot is űzök gyakran adrenalin túltengésem van még így is és nem vagyok egy otthon ülő típus így gyakran elszoktam mászkálni a barátaimmal este bulizni, csajozni meg egyéb programokra. Alkoholt nem gyakran iszok ha iszok akkor se sokat. Próbálok egészségesen étkezni, kávét meg energiaitalokat nem iszom. Az életmódomnak köszönhetően gyakran változik az alvási ritmusom nincs konkrétum hogy mikor fekszek le és mikor kelek fel, de általában ügyelek arra hogy meglegyen a kellő mennyiség (6-8 óra). Hétvégente és szünetekben, vagy amikor nincs suli vagy edzés nem szoktam ébresztőt állítani és gyakran előfordul hogy 10-12 óráig is képes vagyok aludni ami tudtommal egyáltalán nem egészséges és gyakran előfordul a hét bármely napján (nem feltétlen csak akkor ha nem aludtam ki magam) az is hogy nap közben rám tör a pokoli álmosság. Ilyenkor ha otthon vagyok és nincs semmi dolgom egyszerűen nem bírom ki és bénultan ledőlök 1-2 órára. Ilyenkor persze este sokkal nehezebb elaludnom de megszoktam oldani egy kis csúszással szerintetek ez valami betegség vagy alvászavar ? Mi lehet ez és hogyan tudnám ezt rendbe rakni ? Mert engem ez eléggé aggaszt és mostanában sokat szoktam késni miatta (11 éves korom óta nem voltam beteg tehát gondolom hogy az immunrendszerem elég erős )

2018. dec. 20. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

"Az életmódomnak köszönhetően gyakran változik az alvási ritmusom nincs konkrétum hogy mikor fekszek le és mikor kelek fel, de általában ügyelek arra hogy meglegyen a kellő mennyiség (6-8 óra)."


Ezek után felteszed a kérdést miért küzdesz alvászavarral? Eddig azt hittem egyetemre csak átlagos és annál jobb képességű emberek járnak, de megdőlt az elméletem.

2018. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Figyelj, nekem ebben nincs választásom mer jobb esetben este, rosszabbik éjjel jut csak időm a tanulásra. És a suliban is meg a környezetemben is (tudom mert beszéltem velük) senkinek sincs konkrét alvási ritmusa a suli miatt, munka miatt, vagy a sport miatt. A szüleimmel is beszéltem nekik sincsen konkrétum. A 200 emberből akit ismerek kb 50 embernek van. És környezetemből mégis senkinek nincsen ilyen problémája mint nekem de azért szeretném megköszönni az igazán kedves válaszod. :)
2018. dec. 21. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!