Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásokra jó az antibiotikum?

Pattanásokra jó az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Kb 2 és fél éve vannak pattanásaim.nem mondanám nagyon kritikusnak de az enyhétől elég távol ál.arra lennék kiváncsi hogy aki próbálta annak be vált e és véglegesen eltüntette e a pattanasokat vagy csak ideglenesen.előre is köszi:)

2018. dec. 20. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Egy próbát megér, ártani nem fog, az biztos.
2018. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem van vagy 2500 féle antibiotikum. Egy fajtából legaláb 6 db ot kell megenned. Igy mire végig éred az összesed, el kell tellnie egy jó pár évnek, és közben tönkre is megy a gyomrod. Viszont arra is van antibiotikum. Csak egy a bökkenő, hogy bármiféle antibiotikumot csak szakorvos írhat fel.
2018. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Inkább egy jó bőrgyógyász-kozmetológust keress fel. Keresztfiamnak is volt hasonló problémája, és egyetlen egy heg, nyom sincs az arcán. Kapott krémet, ha jól tudom, gyógyszert is, de nem antibiotikum volt. Ma már jól tudják gyógyítani ezt a problémát. A volt férjemnek heges maradt az arca, remélem, te nem nyomkodod, nem szabad.
2018. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz koromban írtak fel Tetrant a pattanásaimra. Csak addig használt, amíg szedtem. Az eredmény nem volt tartós.
2018. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már nagyon régen voltam abban a korban, amikor sok pattanása van az embernek. Óva intenélek azonban attól, hogy orvosi javallat nélkül folyamodj antibiotikumhoz, de még szakorvosi javallat esetén is erős fenntartásaim vannak. Helyi, külsődleges kezelés talán elfogadható, de belsődleges (szájon keresztül történő) alkalmazás szinte biztosan indokolhatatlan. Amíg az emésztőrendszerből felszívódó antibiotikum kijut a bőrbe, hogy ott fejtse ki hatását, addig hatalmas mikrobiológiai és egyéb károsítást okoz, elsősorban az emésztőrendszerben, de nyilván a májban is. Ezzel pedig sokkal nagyobb a szervezetet érő károsítás, mint az esetleges jótékony hatás. Utána pedig következne a létrehozott károsodások elleni újabb beavatkozás-sorozat. Szinte egészen biztos vagyok abban, hogy senki nem magyarázta el neked, hogyan kell a bőrt kozmetikai módszerekkel kezelni. Nem szabad törülközővel szétkenni a baktériumokat, tehát arc mosása után csak papirtörülközővel szabad felitatni a maradék nedvességet (ha már a spontán felszáradást lassúnak tartjuk). Szakértő kozmetikus el tudja távolítani a faggyúdugókat és megfelelő arcszeszekkel kordában lehet tartani a gennykeltő baktériumokat.
2018. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

dehogy jó!!


egyél élesztőt, menj kozmetikushoz, vagy bőrgyógyászhoz

2018. dec. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem nem vált be. Ősszel írt fel a bőrgyógyász 1 hónapos antibiotikumos(tetracyclin wolf) kúrát, mivel nagyon kezdtek elszaporodni. A tendencia ugyanúgy megmaradt, cserébe jó sok méreganyaggal is terhelve lett a szervezetem. :(
2018. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!