Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ortopéd orvos láb témában...

Ortopéd orvos láb témában kerékpáros tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani olyan ortopéd orvost, aki kerékpáros temaban otthon van, pl cipő típusok, spd, look, stb. A lábam talpam szeretném megnézetni, statikailag nincs rendben a láb szerkezetem, ehhez szeretném megtalalni az ideális cipőt és beállítást
2018. dec. 25. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs rendben a lábad, akkor ne a cipőt okold a fájdalomért ...
2018. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár ugye nem erre vonatkozott a kérdés, ugyanis nem okolok semmilyen cipőt. Most így gépről írva kicsit jobban ki tudom fejteni.

Rendelkezek olyan lábállással és statikai problémával, amivel már ortopéd orvoshoz mentem és talpbetéttel és egyéb dolgokkal teszünk azért, hogy hosszabb távon is jól használható maradjon. Viszont nagyon szeretek kerékpározni (hobbi szinten, de évi több ezer km-t), és ha már utcai cipőből és talpbetétből sikerült jót találni, jó lenne ezt megtenni kerékpáros cipőből is. Mivel azonban itt egészen más típusú és irányú erők hatnak, avagy máshol nyomódik a talp, mint járás közben, illetve a cipő anyaga és struktúrája is más, jó lenne, ha egy ehhez értő orvossal tudnám ezt konzultálni. Nagyon egyszerűen mondva az utcai cipőbe tökéletes talpbetétem igencsak nem jó a bringás cipőmbe.

Szóval kéne egy olyan orvos, akivel ilyen szempontból lehetne egyeztetni, megbeszélni a stopli pozíciót, cipőválasztást, kell-e és milyen talpbetét, cipőtalp típusa, stb.

2018. dec. 25. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Túl sok dr house t néztél.

Tipikusan az a balek vagy akire 2 perc alatt rá tudják dumálni a 40ezer forintos cipőt.

Sima edzéssel korrigálható a rossz tartás

2018. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!