Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a húgom,...

Hogyan vegyem rá a húgom, hogy el menjen orvoshoz?

Figyelt kérdés
Szóval, ő jiu jitsuzik hobbi szinten. Tegnap a partnere kicsit erőteljesebben rúgta fejen, mint szabadott volna, abba is hagyták egyből, és felhívott, hogy menjek el érte, mert nem bírna hazagyalogolni. Egész úton szédűlt és 2x hányt. Ennek ellenére makacsul tiltakozik az ellen, hogy orvoshoz menjen. Mondtam neki, hogy elviszem én, ha fél hogy összeesik az utcán, vagy nem tud egyedül elmenni, de nem hajlandó. Nem mondanám, hogy túl jól van, mert egésznap fekszik és fal fehér. Hogy vegyem rá, hogy el kell menni orvoshoz, mert ezt nem hagyhatjuk annyiban?

2018. dec. 28. 19:52
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*elmenjen
2018. dec. 28. 19:53
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
Hívd fel a haziorvost,kérd meg hogy jöjjön házhoz,ott csak nem kezd el veszekedni a dokival.
2018. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Tartok tőle, hogy agyrázkódást szenvedett!

Szüleitek nem tudnak hatni rá?

2018. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
19%
Gyanitom h nem mer orvoshoz menni mert vmi sántit a történetében-.
2018. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A decembert mindig náluk töltjük. Csak, hogy nekik pont erre az évre esik a 25. házassági évfordulójuk, így elutaztak megünnepelni, mi pedig vigyázunk a házra. A szüleink, főleg anyukánk nagyon félti őt, felnőtt létére is, mivel néhány hónapja volt egy komoly balesete, amit épphogy túlélt, nem szóltunk erről nekik, mert nem szeretnénk elrontani az utazásuk.
2018. dec. 28. 20:03
 6/28 A kérdező kommentje:

Szerintem sem teljesen kerek valami...

Ideges lesz, ha szóbahozom az orvost, és foggal-körömmel tiltakozik ellene. De gonoltam arra is, hogy mint említettem volt egy súlyos balesete, 1 hónapot kórházban töltött, utána pedig volt még egy 3 hónapos rehabilitációja is, lehet, hogy csak nem szeretne megint kórházba kerülni.

2018. dec. 28. 20:05
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Ijessz rá, legyél nagyon határozott, mondd meg neki, hogy egy belső láthatatlan vérzés az életébe kerülhet, onnan már nincs visszaút. Inkább töltsön el 2 napot megfigyelés alatt, röntgenvizsgálattal egybekötve a kórházban fölöslegesen, mint hogy felismerés nélkül maradjon egy életveszélyes állapot. [link]

Rakd be a kocsiba (már ha van, ha nincs, akkor meg taxiba), és vidd be a kórházba.

2018. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Pedig jó lenne ha nem szórakozna. Kerüld meg, hívd házhoz az orvost, mert ebből nagyon nagy baj lehet. Amikor kicsi voltam, a rokonságban volt egy haláleset. A kislány biciklivel esett, mint utólag kiderült nem sima agyrázkódása volt, hanem vérzett az agy a az ütéstől. Elő nap sápadt volt, hányt, utána már zavarnak tűnt... Orvos látta, mondta hogy nagyon figyeljenek rá, ha romlik azonnal kórház- hagyták lefeküdni a gyereket este, reggel egész egyszerűen nem ébredt fel, álmában meghalt. Valami miatt nem alvadt a vére, és az éjszaka álmában egyszerűen megölte az a kis sérülés az agyában.
2018. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
21%
Az orvos meg a szokásos: "ezért jöttek be?" dumát tolja, szarni rá, attól még érdemes kivizsgálni, nem vicces dolog az agyrázkódás. Székesfehérváron lefossák ezt magasról, remélem emberi vidéken laktok.
2018. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én sem értem őt...a húgom nem gyerek, rég nem az, 24 éves. Persze még elég fiatal, de fel kéne fognia a helyzet súlyosságát és egyszerűen nem. Veszedelmesem makacs, pedig alapvetően jámbor, nem ilyen típus. Epilepsziája is van, félek arra is rossz hatással lesz ez.
2018. dec. 28. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!