Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felírták a Noacid 20mg tablett...

Felírták a Noacid 20mg tablettát,2x1-et kell (ene) szednem belőle, többi lent?

Figyelt kérdés

Elolvastam a betegtájékoztatóját és azt írja, hogy a tablettákat étkezés előtt 1 órával kell bevenni. Viszont én kelés után 20 percen belül már enni szoktam + kávé. Nem tudok és nem is fogok várni egy órát arra, hogy egyek ébredés után (amióta az eszemet tudom, sose hagyom ki a reggelit). Lényeg, hogy így az első gyógyszert nagyjából 10-11 körül tudom bevenni. Az estit meg 8-9-10 óra körül. Nincs telik el túl kevés idő a két gyógyszer bevétele között? Azok akik szedték ezt a gyógyszert, hogyan szedtétek, mikor vettétek be?



Arra gondol a HO-m, hogy atipikus refluxom van, azért írta fel ezt a gyógyszert számomra.



2018. dec. 29. 12:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy csak annyi a lényeg, ha beveszem (akár evés után mondjuk 1 órával) a tablettát, akkor egyek utána 1 óra múlva? Alapvetően 3-4 óránként szoktam enni.
2018. dec. 29. 12:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia.ez savlekötő!! Reggel éhgyomorra egyet.utan egy óra mulva eszel.kavet nem is ajanlott. esetleg ez a 3 az egyben.a gyógyszerrel lekötöd a savat utana raiszod a kavet ami savat csinàl. van reflux dieta.éjjel termelődik a legtöbb sav ezért kell este is szedned
2018. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen gyógyszer. Na mind1 inkább holnap bemegyek a gyógyszertárba megérdeklődöm, hogy kéne szednem, mert én nem várok 1 órát arra, hogy egyek reggel. Pláne amikor megyek munkába is: 4:50-kor indul a busz, 8 órakor van az első szünetem, hogy egyek, azt 3:50-kor kelek. Biztos kibírom reggeli nélkül ...
2018. dec. 30. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd leadsz az öntörvényűségedből ha rosszabb lesz az állapotod. Nem hiszem, hogy felnőtt embernek nincs ennyi önuralma.
2018. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, mert az is olyan rohadt jó a gyomornak, hogy tegyük fel este 8-9 körül ettél utoljára, lefekszel 10-kor, felkelsz 3:50-kor azt utána első étkezés 8 óra után. Bravó.
2018. dec. 30. 11:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Pláne úgy, hogy van más gyógyszerem, amit be kellene ébredés után vennem
2018. dec. 30. 12:02
 7/7 A kérdező kommentje:
*más gyógyszerem is
2018. dec. 30. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!