Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 170 cm magas lány vagyok és...

170 cm magas lány vagyok és 47-48 kg. Ez már kórosan sovány?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és az utóbbi 3 év alatt fogytam ennyire (nem önszántamból, tehát nem fogyókúráztam). Régebben folyton 56-58 kiló között mozogtam. Nem nőttem, a 170 centis magasságom azóta is tartom, de már csak 47-48 kg vagyok, már régóta nem érem el az 50-et sem.
2018. dec. 31. 01:35
 1/7 anonim válasza:
Ha jól érzed magad akkor nincs baj.. Ha jelentkeztek kóros soványságra jelek akkor van baj. De egyébként nem baj az.
2018. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

BMI=testsúly / mag^2

.

Ha ez alapján 16 körül vagy, azt kórosan soványnak mondják. Google a barátod, ne feledd, a választ ott is megtalálod!

2018. dec. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Őszinte leszek igen annak számít kalkulátor szerint, vagy is nagy átlagban.

Ez már ha egy átlagos lányt nézünk nagyon vékony kategória.

Képről jobb lenne megmondani az ilyet.

De egyébként nem nagyon nagy baj csak nem jó ha tovább fogysz, híznod kéne...

Próbálj meg nem tovább fogyni.

2019. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi lehet az oka annak, hogy ennyire lefogytál? Stressz? Sok mozgás? Kevés étkezés? Legalább 52, de inkább 55 körül kéne lenned ilyen magassághoz. Ehetsz nyugodtan mindent, amit megkívánsz. Tésztát, pékárukat, húsokat, de persze nem csak ezeket, hanem egészséges ételeket is pl.: zöldségek, gyümölcsök, halak, magvak, gabonák... Ne kávézz, ne cigizz, ne igyál energiaitalt, ezek csak kárt tesznek a szervezetben. Az energiát táplálkozás útján kell bevinni, nem pedig ilyen "szerek" bevitelével.
2019. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és minimum napi 3-szori étkezés, és ne spórolj az adagokkal
2019. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy most itt voltak az ünnepek, nem sikerült ezalatt felszedni magadra egy kicsit?
2019. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia. Én is így vagyok csak én pár centivel kisebb. Még nem a kórosan sovány kategória, de mindenképpen sovány, én szeretnék hízni mert nem érzem így jól magam, már látszódnak a csontjaim :(
2019. jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!