Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tüdőszürés...

Mi a különbség a tüdőszürés és a mellkas röntgen között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a tüdőszürés és a mellkasröntgen között?Vagy ugyanaz mindkettő?Vagy a lelet más amit az orvos kiad utána?

2019. jan. 3. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mind a kettő röntgen, de a tüdőszűrésnél hátulról kapod a sugarat, mellkas rtg-nél pedig előröl. Más képet ad a végén. Nem sokkal, de lényeges dolgokban.
2019. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.De hogyan intézzem el a háziorvosomnál hogy elküldjön tüdőszürésre néha fáj a tüdőm?
2019. jan. 3. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrőt évente csak egyszer lehet igénybe venni, egészsegügyi okokból a sugárzás miatt. Ezt alapból egészséges embereken végzik, ezért évi 1 vizsgálatnál több egészségügyileg indokolatlan és elméletben kockázatos lenne. A tüdőszűrő lényege a TBC kizárása. Ilyenkor egy PA felvétel készül, azaz a vizsgált személy a detektorhoz nyomja a mellkasát és hátulról jön a röntgensugár. A leletezésnél főként a TBC jeleire figyelnek, de feltűnő betegségeket, mint a tüdőgyulladás vagy a tüdőtumor, észrevehetik.


Amire neked lenne szükséged, az egy beutaló a pulmonológiára, ahol egy szakorvos megvizsgálna és eldöntené, hogy szükséges-e a mellkasröntgen. Itt nincs évi korlátozás, mert feltételezhető a betegség és ezért muszáj elvégezni a vizsgálatot. Általában itt is egy PA vagy AP irányú vizsgálat készül, de ha szükséges, csinálnak egy oldalirányú felvételt is. Szóval mondd el a háziorvosnak a tüneteidet és ő majd beutal a pulmonológiára, ha szükségesnek látja!

2019. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg a tüdőszűrésre nem kell beutaló a legtöbb kórházban. Ha nem voltál tüdőszűrőn egy éven belül, csak bemész a kórházba, befizeted a vizsgálat árát (1500-2000 Ft), kapsz 2 befizetést igazoló papírt, az egyiket beadod a tüdőszűrő pultjánál fogadási időben és már mehetsz is a váróba. 1-2 perc az egész vizsgálat.
2019. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat,de én minden kórháznál azt olvastam,hogy 40év alattiaknak kötelező a beutaló,igaz ez?Lehet beutaló nélkül is?
2019. jan. 5. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Tüdőszűrésre lehet beutaló nélkül is menni. Legalábbis én még sosem vittem, csak mondtam, hogy munkahelyre kell, kifizettem, megcsinálták, másnap a kezemben volt a lelet.
2019. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!