Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extraszáraz, érzékeny bőrre...

Extraszáraz, érzékeny bőrre bevált testápoló?

Figyelt kérdés
Újszülött korom óta extraszáraz, érzékeny bőröm van, akkor orvos írt fel krémet, ami természetesen már nem kapható. Idén megint nagyon száraz a bőröm, főként a kézhátam és az alkarom. Biztos szerepet játszik a sok kézmosás is. Tudtok valami bevált krémet ilyen típusú bőrre? Próbáltam 40%-os urea tartalmú krémet, az borzalmasan csípi a kezem, aztán gyógyszertári sima kézkrémet, babát, dm-eset, neutrogena-t, egyik sem volt tökéletes.
2019. jan. 7. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Körömvirág krémmel próbálkoztál?

Nem akarok semmi rosszat mondani, de nem próbáltad magad kivizsgáltatni? Lehet tápanyag felszívódási gondjaid vannak, esetleg allergiás vagy valamire, és amiatt ilyen száraz a bőröd.

2019. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az E45 krém (Angliából rendelhető eBay-n) csodákra képes ilyen téren.
2019. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nívea
2019. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Atopias dermatitiszes vagyok. Probaltam nagyjabol minden kremet..

Leginkabb a bepanthen sensiderm, a sudocrem, a dm-es popsikrem!!(300-600 ft korul van) es a la roche-posay valt be. Esetleg probald ki az eucerint vagy a biodermat, uriaget.

2019. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári krém.

Unguentum stearini, nem kifejezetten kézkrém, használható bárhova, testre, arcra is.

pár száz forint

De a Bioderma krémei is nagyon jók.

2019. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A la roche tényleg jó.
2019. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok tanácsot!

#1 de, most endokrinológushoz járok, hormonális problémát nem találtak. Aztán lehet, hogy továbbküldenek gasztroenterológiai vizsgálatokra is. Allergiám is jött ki mostanában a porrá főként és mindenféle spray-től tüsszentek.


Ezeket ki fogom próbálni, hátha valamelyik beválik. Köszönöm szépen :)

2019. jan. 7. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 100%-os sheavajat ajánlanám neked. Nincs benne semmi felsleges cucc. Ez a baj ezekkel a testápolókkal, hogy tele vannak mindenféle sz*rral. Ez kicsit büdi, meg elég testes, de nagyon jó.
2019. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, hogy bioboltban vegyél tiszta sheavajat. Amikor nagyon száraz a kezed, vastagon be is pácolhatod vele a bőrödet éjszakára (húzz rá egy vékony kesztyűt, hogy ne kend össze az ágyat), nagyon hamar rendbeteszi a véres repedéseket is. A gyógyszertári kenőcsök és a drogériás krémek többsége paraffinalapú, ezek többet ártanak, mint amennyit használnak.
2019. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!