Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok tanácsot adni? Többi lent

Tudtok tanácsot adni? Többi lent

Figyelt kérdés

Mizofóbiás vagyok amióta az eszemet tudom. Jártam már pszichiáternél is pszichológusnál is de nem nagyon ért el nálam senki javulást.

Szeretnék valahogy """leszokni""" a mizofóbiáról (tudom nem gyógyítható de legalább a tüneteket elnyomni egy picit).

Jah és akinek hasonló baja van és kesztyűbe jár mint én milyen kesztyűt javasoltok? (én eddig a pamut diplomaosztósakat vettem de az nyáron meleg)



2019. jan. 9. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

cérnakesztyű


nekem rossz az immunrendszerem, amiatt hordom néha főleg bkv-n

2019. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két egész komoly fóbiám volt fiatalon. Az egyik pláne megbénított: idegen helyen nem tudtam elmenni a fürdőbe, se nyilvános helyen, se magánlakásban pl. Így szinte nem mozdultam ki. Egyszer Pesten beragadtam egy fizetős nyilvánosba. Az ajtó azt érzékelte, kimentem, így lezárt és leoltott a lámpát. Olyan pánik jött rám, amit inkább nem idéznék fel... de az volt az első lépés, hogy kigyógyuljak ebből. Utána már valakivel (anya, barátnő) be mertem menni, majd lassan, hónapok alatt használni is a wc-t. Ma 30 elmúltam és már nem is emlékszem, pedig 15-20 éve még bénult voltam.


Lényeg a lényeg: szerintem a fóbiára a legjobb gyógymód a sokk: fogj kezet valakivel. Nem élheted le az életed kesztyűben, te is tudod. Ess túl rajta, k**va nehéz lesz, de egy barát vagy rokon segítsen neked túllépni ezen és fogjon veled kezet. Egyszer, aztán másnap (vagy következő héten, ha lassan haladsz) még egyszer. Hozzá kell szoknod, hogy a kézfogás létezik és meg lehet szokni. Szeretni én se szeretem (és leginkább senki), de lehet vele élni. Rúgd pofán a fóbiádat, a szakik csak a pénzed fogják elvenni.

2019. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben jó a sokk, van amikor csak konzerválódik tőle.
2019. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor? Doki továbbra is, pénkszórás és kesztyűhordás nyáron 40 fokban? Ez jobb? Szerintem egy próbát megér a sokk.
2019. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :)

A kézfogáson már túl vagyok de egyből utana megyek kezet fertőtleníteni (kilincsnél szintén és minden másnál is). Kimozdulni kimozdulok. A munkahelyen teljesen jól fogadják h ""beteg"" vagyok (ha leejtek valamit a földre elkérik az alkoholt lefertőtlenítik majd úgy adják vissza, hogy nem nyúltak hozzá. A családomat el tudom viselni magam körül bármily hihetetlen a páromat is ha nem hírtelen nyúl hozzám.

Viszont ha a kesztyűmet levenném tuti mindenki űrlénynek nézne...

2019. jan. 9. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!