Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha napi 2 gyógyszer helyett...

Ha napi 2 gyógyszer helyett csak egyet veszek be, annak lehet valamilyen káros hatása ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Gerincsérvem van nagy valószínűséggel, február elején megyek dokihoz, aki már elvileg biztosra meg tudja mondani. Addig is kaptam a háziorvostól fájdalomcsillapítót, aminek gyulladáscsökkentő hatása is van. Kb egy hete szedem reggel és este, és kb 6 óráig hat, utána ugyanolyan rossz mint előtte. 20-as csomagot kaptam, és már csak 8 maradt, és arra gondoltam, hogy ha csak reggelente vennék be belőle, akkor suliban még pont tudnék fájdalommentesen sétálgatni, és kétszer annyi időre lenne elég. Lehet ebből valami baj? Vagy szedjem továbbra is esténként is, hiába nincs értelme? Az estinek annyi hatása van, hogy hamarabb elalszom mert nem fáj, meg reggel normális tempóban fel tudok öltözni.

A gyógyszeren az áll, hogy max egy hétig szabad használni, tehát többet valószínűleg nem kapok belőle, és ha elfogy, akkor nekem annyi. Nélküle nem tudok járni, és a suliban nem tudom hogy mit kezdenék magammal így. 17/L, köszi előre is.



2019. jan. 10. 15:30
 1/6 anonim válasza:

A gyógyszer Apranax?


Én is hetekig szedtem, nekem tönkrement a vesém, vesegyulladást kaptam és életveszélyes állapotba kerültem.


Amúgy írasd ki magad szerintem, még nem lesz jobb

2019. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Nem, Flector granulátum. Nem igazán íratnám ki magam, mert félévzárás van és mindenből írunk, meg nem hinném hogy olyan hamar jobban lennék.
2019. jan. 10. 16:57
 3/6 anonim válasza:
100%

De ha menni sem tudsz?? Nekem is most fontos vizsgám lenne, de hányok, mit csináljak??


Egyébkémt elolvastam a tájékoztatót, nem annyira vészes szerintem, ebből írhatnak ki újra, vagy kapsz más gyógyszert. Ha elfogy mindenképpen menjél vissza az orvoshoz, ez nem így van! Meg ez egy szaros gimi, ezt lehet pótolni, nem egyetem, az egészéged fontosabb! Egyébként ha te úgy érzed, h hogy egy kell, az nem baj, többet ne vegyél be. Napi max. 4.

2019. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az neked mért nem elég hatás, hogy el tudsz aludni? Annál nincs fontosabb! Ne játssz orvososat, nem véletlenül van egy adagolás. Menj vissza az orvoshoz és írass fel újra, de ezzel nem kéne játszani, hanem nagyon sürgősen megvizsgáltatni szakorvossal, akár magánnal is, ha oda hamarabb bejutsz. Nem járkálnod kéne, hanem otthon keményen feküdnöd. Nem mondta a háziorvos? Még mielőtt addig mászkálsz, amíg műteni kell. És mért nem a szüleiddel beszéled meg a betegségedet, mért idegenekkel?
2019. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Pont hogy anyám kötött először belém, hogy "muszáj mindig begyógyszereznem magam?!" Amúgy sürgősségin is voltunk már, megröntgeneztek és hazaküldtek, merthogy nem tudnak vele mit kezdeni, főleg hogy a sima rtg képeken semmi sem látszódott. Kaptam ott is gyógyszert, de azóta sem tudjuk kiváltani, mert országos hiánycikk elvileg, több városban is próbáltuk.

Február 5-én megyek neurológushoz, magánban is ugyanehhez a dokihoz lehetne menni, de ott sincs előbbi időpont. Elég jól sikerült kifognom. Mindenesetre holnap megyek laborba, meglátjuk hogy ott találnak e valamit addig is.

2019. jan. 10. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Addig is maradj otthon, semmi jelentősége a jegyeknek.Ha most valamiből nem kapod meg a jobbat, majd a második félévben kijavítod. Az egészséged a fontos. Másik neurológus nincs? Vagy reumatológus. A gerincsérv nem játék!
2019. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!