Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem rosszindulató anyajegy...

Nem rosszindulató anyajegy esetén újabb biztonsági zóna kimetszése?

Figyelt kérdés
Két hete távolítottak el, egy anyajegyet a belső combomról, tegnap megérkezett a szövettan. Nem melanóma, azonban amit ki tudtam venni az eredményből az az, hogy nem sikerült a teljes anyajegyet levenni, beszakadt, és a beszakadt részen sejtszaporulat található, emiatt korrigáció lehet szükséges. A házirovosom szerint semmi gond, holnap megyek vissza a sebészetre, nem tudom az lesz e a javaslat, hogy ki kell metszeni egy nagyobb darabot vagy sem, de nem tudom mennyire maradnék nyugodt, ha benn maradna a beszakadt rész. Nem is értem, miért nem vágtak elsőre nagyobbat :( járt már valak így? Mi lett a vége? Nyilván a sebész és a börgyógyász fog dönteni, talasztalatok érdekelnek.

#anyajegy #anyajegykimetszés #biztonságizóna
2019. jan. 17. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Én arra tippelnék, hogy újra ki fogják metszeni, főleg ha nem olyan helyen van (pl arcon), ami esztétikailag gond lenne. Nyilván volt is valami oka, hogy a bőrgyógyász a levétel mellett döntött. Plusz ha megkérdeznék én mit szeretnék, inkább biztosra mennék, minthogy később gond legyen belőle.
2019. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kimetszés nem az épben történt, vagy mit látsz?

Én úgy tudom, nem szoktak bennehagyni "maradékot" mert az veszélyes.

2019. jan. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arról semmit nem írnak, hogy épben történt e, csak annyit hogy beszakadt a bőrrészlet, és a kimetszés épsége miatt klinikai korreláció szükséges. Nem tudom mi lesz a sebész véleménye, de én is úgy gondolom, hogy nem tanácsos így hagyni.
2019. jan. 18. 10:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi lett vele?
2019. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sebész szerint mivel nem rosszindulatú ezért nem kell újrametszeni. Bőrgyógyászatra jovőhéten megyek vissza az eredménnyel.
2019. jan. 26. 13:33
 6/9 A kérdező kommentje:
UPdate : elkezdett visszanőni szóval mehetek vissza vele kiszedetni ,, :)
2019. júl. 1. 22:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem metszették ki akkor a maradékot... Ez így nem túl biztonságos...
2019. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, már én is bánom, hogy akkor álltam bele, hogy csinálják meg most azonnal.
2019. júl. 2. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem jó lesz az újbóli kimetszés szövettana, írj majd légyszi, hogy hogy alakult.
2019. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!