Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A csendnek is van hangja?

A csendnek is van hangja?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,hogy mikor csend van,nkncs mindig csend.Lehet furán hangzik ,de sokszor hallok ilyen zajokat,amik mintha a fejemben lennének.

De nem mindig hallom,sokszor van úgy is,hogy olyan nagy a csend ,hogy még a másik ember lélegzetvételét is meghallom,a szellőt ahogy fújja a fát.

Na az csend.

De a csendnek lehet hangja?

Most pl egy ideig nem volt kikapcsolva a gepem,teljesen hozzászoktam a hangjahoz,mintha nme. Is menne.

Aztan kikapcsoltam ne fogyassza az áramot.

Erre ehogy kikapcsolt,olyan szintem elkezdtem hallani a csendet,hogy hangosabb mint ahogy fészkelődök az ágyon.

Egyszerűen nem szól semmi,csak ...ahhoz tudnám hasonlítani,mintha a fülembe,a dobhártyámba nyomnák közvetlen a szélzaj/repülő hangját(amikor nagyon hangos az egen).

Lehet , hogy ez a bolygó hangja?

Nemtudom,de tisztán hallom .

Hangosabb,mint ahogy veszem a levegőt,de a beszédnél halkabb.



2019. jan. 17. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ideömlengesz ilyen hülyeségeket akkor jobban érzed magad?


A csend a hang hiánya, annak nincs hangja. Más kérdés, hogy az ember számár nincs teljes csend, mert ha olyan helyen tartózkodik, ahol tényleg elképesztően jó a hangszigetelés (pl nagyon modern csendkamra), akkor elkezdi hallani a vérkeringését, meg a szívdobogását.


Bolygó hangja... az...

2019. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csatrad ***** válasza:

Ezt ugy hivjak hallas karosodas.

Menj el hazi orvoshoz es kerj beutalot egy hangvizsgalatra, hogy megallapitsak milyen frekvenciakat hallasz

2019. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kössz😂😂

Most epp szép csend van.Pedig nem hülyeség gyanánt kérdeztem.Na mindegy😂😂😂

2019. jan. 18. 06:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, csak egyrészt ez egészségügyi kérdés.

Másrészt, ha körülötted TÉNYLEG csend van, akkor valóban előfordulhat, hogy a saját tested hangjait hallod.

Ki mennyire érzékeny erre, és milyen jó a hallása, ugye.


Ha ennyire hangosan hallod, akkor lehet vérnyomásprobléma is.

Menj el orvoshoz.


De egyszerű kipróbálni: fogj egy poharat és tedd a füledre.

2019. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazabol nem hallom sűrűn.a vérnyomasom ilyen 112 sys szokott lenni 60-70 és pulzusszámmal
2019. jan. 18. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!