Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor kell nekem finanszirozno...

Mikor kell nekem finansziroznom a kórházi, műtéti költségeket? Ha pl. bejelentem a munkáltatómnál, hogy január 31. műtenek. Elmegyek műtétre és közbe kiderül, hogy megszüntetik pl. jan 31. el a munkaviszonyomat?

Figyelt kérdés
2019. jan. 18. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a munkaviszony megszűnését követően még él a TB (nem tudom 30 vagy 90 napig. Ebben nem vagyok biztos). Tehát nem kell fizetni az ellátásért.

Ha nem élne akkor sem kell fizetni a műtétért csak rendezni kell a jogviszonyt (magad után kell fizetni a tb-t).

2019. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45 napig él utána a TB-d.
2019. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg ,hogy dolgozik e valaki ,hanem az hogy a Tb je fizetve legyen .
2019. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez megint egy furcsa kérdés, hogy fizetve kell-e legyen vagy bejelentve kell-e,h legyen. Vagyonvédelmi cégeknél bevett szokás,h járulékot nem fizetnek abszolut. Pár havonta cégeket cerélnek, hoznak létre.
2019. jan. 18. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud akkor le tudod kérni az aktuális állapotát a jogviszonyodnak. Abból kiderül, hogy érvényes vagy sem.
2019. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor magadnak kell rendezned a TB-t havonta, ha nem fizetik a járulékot utánad, bár nem értem ez hogy lehetséges. Vagy mész magánba, esetleg tudsz ilyesmi biztosítást kötni, bár az nem jó mindenre.
2019. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a rendszer van.

Előfordul olyan, hogy valaki után jó pár évet nem fizetnek járulékot, mégis jogosult a kezelésekre.

Legalábbis az ilyen gyógyfürdő, gyógytorna, fizioterápia.

Ez tapasztalat, mert nem utasítottak el, vagy nem jelezték, hogy gond lenne, kaptam még utiköltséget is.

2019. jan. 18. 17:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha fizikot és gyógytornát igénybe vetted és nem szóltak, hogy gond van akkor rendezett (volt) a jogviszonyod. Mindkettő TB elszámolás alá esik.
2019. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ja, akkor 2 dologról van szó.

Ha van TB jogosultságod, akkor ellátnak ha a TB terhére veszel igénybe eü szolgáltatást. Ha a jogviszony nincs rendezve, akkor utólag megkeres a NAV emiatt, de az nem történik meg azonnal. Ingyenes ellátás nincs.

2019. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezzel sajnos sokan nincsnek tisztában.

Amennyiben egy munkáltató valkit bejelent a tb. fele onnantól nincs gond az ellátással. A munkáltató megszünhet stb. amennyiben nem jelenti ki a munkavállalót annak rendezett marad a tb.je.

Föggetlenül attól, hogy egy fillér járulék megy-e a nav fele.

Az "nem gond" ha a járulék adatok nem tartalmaznak adatot. A biztosítási jogviszony legyen rendezett.

Sokan dolgoznak gyanútlanul, mert "be vannak jelentve" végén kiderül, hogy a bejelentés nem jelent egyet a szolgálati idővel ami beleszámít pl. a nyugdíjba :(

2019. jan. 18. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!