Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet valamilyen betegség?

Ez lehet valamilyen betegség?

Figyelt kérdés

A munkámban sokat kell számokkal dolgoznom, és mióta csinálom, észrevette, hogy bizonyos szamjegyeket felcserélek. Általában ezt a három szamot: 3, 6, 9. De néha már az is bezavar, hogy egy másik szám mellett az egyik van az előbbi 3 közül. Például nagyon kell figyelnem, hogy mondjuk nem 1863, hanem 1683. Vagy nem 1951, hanem 1591, az meg aztán pláne, hogy például 1693... nem hibázok, mert figyelek, de nagyon alaposan meg kell néznem, sokszor kimondom magamban, akkor tudatosul igazan bennem. Ja és ráadásul nálam kézírásban is nagyon hasonlít a 9-es és a 3-as, más meg sem tudja különböztetni,

Van néhány ilyen szó is, amiben rendszeresen összekeverem a betűket, ilyen például a csoki és a kocsi. De például az akta szót sem tudom egyből kimondani, előtte legalább 3-szor atkát mondok, és szinte csak szótagolva tudom kinyögni, hogy akta.

Nem vagyok diszlexiás, elég jó jegyeim voltak mindig nyelvtanból, szerettem is, ezért is csodálkozom, hogy ez mitől lehet. Vagy ezek a szavak, számok ilyenek, hogy az ember hajlamos összekeverni őket?

Köszönöm a válaszokat



2019. jan. 24. 22:49
 1/1 anonim válasza:
Mivel a munkádba is zavar ezért menj el szakemberhez szerintem.
2021. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!