Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a bőrömmel?

Mit csináljak a bőrömmel?

Figyelt kérdés

A lábam, a derekam, és a fenekem tele van apró sebekkel. Kicsik, de nagyon feltűnőek. Még nyáron voltam vele bőrgyógyásznál, aki nem mondott semmit, csak felírt valami krémet. Az a krém már ezer éve elfogyott, de még csak egy icipicit se segített, akkor se, amikor épp használtam. Otthon rákerestem a diagnózisra, arra a latin szóra, ami a papíron volt, és a neten azt találtam, hogy ez egy olyan "bőrbetegség", ami a depresszió miatt alakul ki, kb a depresszió egyik elég ritka tünete. Ami lehet, hogy nem hülyeség, mert azzal eddig is tisztában voltam, hogy depressziós vagyok.

Nem látom túl valószínűnek, hogy valaha is kigyógyuljak a depresszióból, de ha ez mégis megtörténne, akkor se hiszem, hogy azzal együtt a sebek is elmúlnának. Meg szerintem előbb halok meg, minthogy ez megtörténjen, és addig se szeretnék így kinézni, nagyon rossz, csak mégjobban utálom magam. Mit csináljak, ami elmulasztaná ezeket? Az orvos által felírt kenőcsön kívül próbáltam a Bio Oilt is, meg Aloe Verát is, de egyik se segített.



2019. jan. 27. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el másik bőrgyógyászhoz, hátha kompetensebb lesz.
2019. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem ártana egészségesebben táplálkozni, sportolni, és szedj vitaminokat (D3, B-vitaminok). Nem hinném, hogy maga a depresszió okozza a bőrproblémákat, hanem az egészségtelen életmód okozza a depressziót és a bőrproblémákat IS.
2019. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes lenne az aloe firstöt, az aloe vera alapú, vagy a propoliszt is tartalmazó krémet kipróbálni. A depresszióra érdemes lenne kipróbálni a méhpempőt, lyciumot.

Jobbulást!

2019. febr. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!