Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj, ha kihagyok egy nap alvást?

Baj, ha kihagyok egy nap alvást?

Figyelt kérdés
Lesz e bármi bajom tőle? Csak mert nem volt még ilyen, és érdekel kinek milyen tapasztalatai vannak.

2019. febr. 4. 05:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az álmosságon kívül semmi bajod nem lesz, bár ne ekkor menj sakk versenyre, vagy nyelvvizsgázni.:) A világrekord ébren 11 nap, jól van a versenyző. Az én személyes rekordom 6 nap ébren egy betegség miatt. Az utolsó napon már nem nagyon tudtam értelmesen gondolkodni, de nem lett bajom. Ha az agy úgy érzi, hogy muszáj aludnia, akkor aludni fogsz ha akarsz-ha nem.
2019. febr. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Első, ez nem igaz. Én éjszakás munkarendben is dolgozok, tehát 12-24,12-48 az alap. Éjszakás után mindig lefekszek, legyen bármi, csak akkor nem, ha muszáj menni valahova, de ha nem vagyok álmos, akkor is. Rövid távon semmi bajod nem lesz tőle, tehát ha 1 alvást kihagysz, de ha ez rendszeres, akkor igenis kikészül a szervezeted. Sokan játszanak ezzel, például párom apja, sosem fekszik le éjszakás után, meg is lehet nézni, hogy 20 évvel öregebbnek látszik a koránál. Szóval nem baj, csak rendszer ne legyen belőle.
2019. febr. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
érdekes és hasznos válaszok, köszi. rendszert nem terveztem csak olykor.
2019. febr. 4. 06:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy éltem le 50 évet, hogy nem foglalkoztam az alvással. Vállalkozóként mindig akkor aludtam néhány órát, amikor elálmosodtam. A legtöbbször reggel szoktam aludni 1-2 órát.

A betegségeim: IBS, rekeszizomsérv, sokízületi artrózis, depresszió, agyi infarktus.

Nem jó így élni! De hát a múlton már nem lehet változtatni!

2019. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Néha 1-1 alkalommal kibirod de ne csinálj sportot belőle. Főleg ne a bulik miatt. Írták fentebb, hogy a munka miatt kevés az alvás, azért az más.

A pihenés hiánya gyengíti az immunrendszert alacsonyabb lesz a teljesítésed a munkában a tanulásban. Volt már aki balesetet okozott kiaévatlanság miatt. Tehát mindenképpen rongálja az egészséget, úgy is mondhatnám, hogynem mindegy, hogy a kenyérkereset miatt mész tönkre vagy a züllés miatt. (én is 30 évet húztam le váltott műszakban és mára a velem egykorúaknál betegebb lettem)

2019. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!