Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért akar a gyógyszerész...

Miért akar a gyógyszerész folyton helyettesítő gyógyszert adni?

Figyelt kérdés
Miért engedik meg hogy egy ugyanolyan hatóanyagú gyógyszert több cég is gyártson, más névvel és ráadásul valamennyi esetben dupla áron? Ez nem fer a betegekkel szemben.

2019. febr. 7. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen logika alapján kb vajból is csak egy márka legyen és autót se vegyen mindenki csak egy fajtát. Ruhából is minek annyi féle és sörből is igyál mindig egyformát.

Ha nem értesz hozzá akkor ne háborodj fel rajta. A hatóanyag egy dolog, de millió féle vivő anyag van amire van aki érzékeny van aki nem. Egyátalán nem baj, hogy annyi féle gyógyszer van.

2019. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azon háborodtam fel, hogy nekem egy vényre kiírt gyógyszer helyett adtak egy másikat, aminek más a neve de a hatóanyag ugyanaz meg minden ugyanaz, csak kétszeres áron. Ja és ráadásul rá van írva hogy vény nélkül is kiadható. Ezt szintén nem értem. Meg hogy gyógyszertár és gyógyszertár között hogy lehetnek olyan árkülönbségek, hogy az egyik helyen 1200ft egy doboz gyógyszer a szomszéd faluban meg 1800ft ugyanaz a gyógyszer??
2019. febr. 7. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint pl. az autóipar. Miért kellene korlátozni különböző gyártók működését ? Ez monopóliumhoz vezetne, amikor adott hatóanyagot csak ugyanaz az egyetlen gyártó gyártaná. Márpedig akkor nem biztos, hogy gyártástechnológiai vagy egyéb fejlesztés bekövetkezne, hiszen az egyetlen gyártót semmi nem kötelezné erre, megakadna az alkalmazott kutatás.
2019. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Van amelyik gyógyszertár a betegnek kedvez.Van amelyik a gyógyszer látogatónak .Ha többet adsz el az általam aján lottból,prémiumot kapsz .

Vannak gyógyszerek melyeket a TB nem is támogat,pedig csak a gyártója más.Az orvosok gyakran irják pont ezt fel .

Nekem pont a gyógyszertárban szóltak, az 5 ezrest tizedéért is megkaphatom .

Most is van 2 gyógyszerem azonos hatóanyagokkal ,csak éppen az egyiket nem támogatja a TB..Mivel nem 1 gyógyszert kell kiváltanom nekem is számit még a 300 forint is.Viktor sem volt bőkezű a nyugdij emelésnél .

2019. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Orulj, hogy az a bajod, hogy 1200 vagy 1800, mert fizet a TB es nem 18 000ret vagy tobbet kell erte fizetned xd
2019. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan azert van ennyifele gyogyszer azonos hatoanyagbol, hogy alacsony legyen az aruk... A gyarto a sajat keszitmenyet ugy nevezi el, ahogy akarja.


Valamennyi esetben dupla aron? Ezt honnan gondolod, kerdezo? A nagy arkulonbsegeket altalaban a tb tamogatas meglete vagy hianya okozza, errol nem a gyogyszeresz tehet, hanem allambacsi. En mindig tajekoztatom a beteget, ha csak helyettesitot tudok adni, felajanlom, hogy megrendelem a felirtat, elmagyarazom, hogy a hatoanyag ugyanaz, csak a nev mas meg az ar (nem mindig, van, hogy olcsobb, amit adnek)... A legtobb beteg ilyenkor panikba esik, hogy nem tudom azonnal a felirtat adni, rohan korbe a varoson azert a konkret gyogyszerert amit felirtak neki, nem szamit az se, ha honapok ota nem lehet kapni.


Egy adott hatoanyagbol pedig 10-20 fele gyartotol letezhet keszitmeny, nem elvarhato, hogy polcon tartsuk az osszeset, hatha egyszer vki vmikor megveszi...


Meg ugyan fair arak vannak nalunk, tessek megnezni, nyugaton mennyibe kerulnek a gyogyszerek. Arrol, hogy egy-egy szerencsetlen kisnyugdijasnak havonta 20 doboz gyogyszere van, amibol 10 üti egymast, es igy a fel nyugdija a patikaban landol, szinten nem mi tehetunk. A legtobben az orvosnal felnek kerdezni, a feszultseget a patikuson vezetik le, ha sokat kell fizetni, vagy csak helyettesitot tudunk adni. Tessek kulturalt modon megkerdezni, ha valamit nem ertenek, mert sem a gyogyszeresz, sem a gyogyszertari szakasszisztens nem bolti elado, hanem kepzett szakember, igy fog tudni valaszolni, ott helyben a patikaban, igy nem alakulna ki olyan szintu sertodes, hogy itt kelljen kerdezgetni.

2019. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!