Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Edzéssel helyrehozhatom a...

Edzéssel helyrehozhatom a gerincferdülésem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és kb. egy éve gerincferdülést állapított meg a doki, túl komolyan nem vettem, úgy voltam vele, hogy majd odafigyelek rá stb.

Azonban ha nem figyelek oda rá tudatosan (amit nyilván nem is lehet, már rájöttem) akkor már-már elborzadok ha képen látom magamat enyhén görnyedt háttal. Igazából annyira nem vészes a dolog, csak mivel alapvetően vállas, szép alkatom van, így hatalmasat ront sajnos az összképen.

Mivel szeretnék is kezdeni ezzel az alakkal valamit (hogy nézzen ki valahogy), eldöntöttem, hogy helyrerakok sok mindent. Már több mint 10 kilót fogytam, és most úgy gondolom eljött az ideje, hogy eljárjak edzeni végre.


Na már most, ha én elkezdek edzeni a hátamra és a vállamra, akkor az javíthat a gerincferdülésemen? Esetleg súlyosbíthatja?(remélem nem)

Nem lesz túl sok szabadidőm, így nem tudnék (és valójában kicsit ódzkodom is tőle) gyógytornára járni, így arra gondoltam, hogy a heti mondjuk minimum 3 alkalom edzőteremmel javíthatnék-e a helyzetemen.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2019. febr. 9. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

"Esetleg súlyosbíthatja?(remélem nem)"

De igen!!!


"Nem lesz túl sok szabadidőm, így nem tudnék (és valójában kicsit ódzkodom is tőle) gyógytornára járni, így arra gondoltam, hogy a heti mondjuk minimum 3 alkalom edzőteremmel javíthatnék-e a helyzetemen."

Heti három alkalommal rengeteget ronthatsz a helyzeteden, ha a magad feje után mész. Ha lenne heti három alkalmad edzőterembe járni, akkor igenis van rá időd, hogy ugyanezt az időt gyógytornára fordítsd! Még kb. száz évig szükséged lesz a gerincedre, ne tedd tönkre már most! Egyáltalán nem ciki a gyógytorna. Ugyanolyan emberek járnak oda, mint te.

2019. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
gyógytornától még senki nem gyógyult meg. Azoknak való akik maguktól nem képesek sportolni, mert lusták.
2019. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most súlyosbítja az edzés, vagy nem?
2019. febr. 10. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Valakinek az állás is edzés...

Valakinek 100kg is bemelegítés.

Ha szabályosan csinálod kb 6 hónap múlva elmúlik

2019. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szabályosan...

De honnan tudhatná, hogy milyen szabályokat kövessen konkrétan az ő helyzetében? Gyógytornász tudja meghatározni a szabályokat, ezért kell hozzá fordulni. Mert hiába követ valamiféle (más számára talán nagyon is jótékony hatással bíró) szabályokat, ha neki pont az súlyosbítja tovább a gerincferdülését.

2019. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!