Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » D-vitamin kapszula adagolása?

D-vitamin kapszula adagolása?

Figyelt kérdés
A háziorvosom felírta nekem a Vitamin D3 3000 NE Bioextra lágy kapszulát (sokat betegeskedek idén télen), de az adagolásáról nem mondott semmit. A gyógyszertárban napi egy kapszulát mondtak, a betegtájékoztató viszont heti egy kapszulát ír, és a túl magas adagban való alkalmazás veszélyeire is figyelmeztet. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy most mégis milyen időközönként kellene bevennem a kapszulát.

2019. febr. 10. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen egyértelmű, hogy a hivatalos írott betegtájékoztatónak kell hinni, nem egy gyógyszertári asszisztensnek, akinek közben egészen máshol járt az agya.
2019. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
49%
Én napi szinten szedem már 2 hónapja amióta életmódot váltottam és semmi gondom nincsen. Bár most nem tudom pontosan lehet az enyém csak 1500as. Viszont gondolj bele aki egész nap a tűző napon van (pl nekem is ilyen a munkám) annak sincsen semmi baja. Szóval mehet bátran napi szinten, ez csak vitamin. :)
2019. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
70%

Sajnos a Bioextrának a betegtájékoztatója rettenetesen elavult és egyébként a nemzetközi ajánlások is azok, ezt már sok éve pedzegetik a szakcikkek. Pl.: [link]

Egészséges esetben ősztől tavaszig ajánlanak napi 2-4000 NE-t, ha meg valakinek van valamilyen krónikus problémája, ettől feljebb is lehet menni, egyes tanulmányok napi 10.000 NE-ről szólnak, mint ideális mennyiség normál egészségi állapot mellett.

A D-vitamin túladagolása kb. csak elméletben lehetséges, hiszen ki lenne képes napi 50.000 NE-t szedni heteken keresztül? ( [link] )

2019. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Napi 10-12 ezer NE is tökéletes lehet! Daganatosoknak ajánlott a 15.000!

Nyugi, nem lehet túladagolni ezzel a mennyiséggel! Jobb a folyadékos, mint a kapszula, mert nem terheli a májat és jobb a felszívódása.

2019. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta szedem a Bioextra 3000 NE-t naponta. A kardiológus, az endokrinológus és a nőgyógyász is ugyanígy javasolta a szedését és nekem egész évben szednem kell, nem csak szeptember és április között, mint a teljesen egészséges embereknek.
2019. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2/5 írja: "Én napi szinten szedem már 2 hónapja amióta életmódot váltottam és semmi gondom nincsen. Bár most nem tudom pontosan lehet az enyém csak 1500as. Viszont gondolj bele aki egész nap a tűző napon van (pl nekem is ilyen a munkám) annak sincsen semmi baja. Szóval mehet bátran napi szinten, ez csak vitamin." Szó nincs róla. "Az utóbbi évek intenzív kutatásai igazolták, hogy a korábban „csak vitaminnak” gondolt biológiailag aktív anyag, lényegében hormonként viselkedik szervezetünkben."

[link]

2019. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!