Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomortukrozes hogyan zajlik?

Gyomortukrozes hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Paromnak hetek ota faj a gyomra, a haziorvos beutalta gyomortukrozesre. Vannak tapasztalatok hogyan zajlik? Annyit tudunk hogy egy csovet dugnak le amin egy apro kamera van, ezt meseltek az orvosok de csak futolag. Esetleg befujjak a nyelocsovet vagy gyorsan ledugjak hogy ne oklendezzen es ne legyen olyan kellemetlen? Faj? A gyomor szokott utana fajni?
2019. febr. 10. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Lidokainnal vagy egyéb érzéstelenítővel azért kezelik a garatot, mert anélkül nem megy le a cső. Nekem csak hörgő tükrözésem volt, de hasonló a gyomorhoz. Igazából borzasztó egy élmény. Ki lehet bírni, de szerintem kérjen valami enyhe boditast. Az én élményem fizikailag nem fájt, de utána vagy fél óráig kohogtem. Szerintem a gyomortükrözés kevésbé rossz.
2019. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, igen mondtak hogy borzalmas es kellemetlen de sajnos kabitast nem adnak, lidokainrol en is hallottam mar
2019. febr. 10. 23:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megtagadtam.Azt mondta doki hogy akkor elküldöm Ct re ,az nem fájdalmas .Itt csak kb 8 dl folyadékot kellett innom előtte .
2019. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A CT szép és jó, de a bélfal állapotát egyedül a tükrözéssel lehet megallapitani. Ha mintát kell venni, akkor is ez az egy lehetőség van. Ez a szükséges rossz kategóriája. Nem lehet mással kivaltani. Ugyan ezen szempontból marhaság a CT colono-bronchoskopia is.
2019. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as megtagadni meglehet ahogy barmi mast de mivel az egeszsege mulik rajta nem fogja megtagadni. Es a doki tudja mikor eleg egy CT es ebben az esetben o ajanlotta a tukrozest mert alaposabb ezt o is mondta. Regota faj a gyomra es gyomorhurutra vagy kezdodo fekelyre gyanakszik ezert latta jobbnak
2019. febr. 11. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!