Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez az alkohol miatt lehet?

Ez az alkohol miatt lehet?

Figyelt kérdés

3 éve iszok napi 7-8 sört, plusz 1-2 felest, 1-2 napi kihagyásokkal. Hétvégente elmegy egy rekesz sör. Már ott tartok, hogy ez napi szinten megy. Mármint nem a rekesz, hanem a napi 8-9 sör. Érzem, hogy egyre rosszabb a kedvem napról, napra. Illetve egyre hamarabb megárt az ital. 2-3 sörtől már szédülök. A vérnyomásom is megemelkedett elég jelentősen. A tudatom meg beszűkült. Nem is tudom, hogy írjam le. Nem emlékszem pl., hogy mi volt tegnap, vagy pár nappal ezelőtt. Szellemileg mintha nem lennék a toppon mostanában. Egyre több dolgot felejtek el. Ja és ha iszok, egyre hamarabb jelentkezik a hányinger. Mindez a piától lehet?

22/F



2019. febr. 11. 21:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, azt még elfelejtettem leírni, hogy a fejem is egyre többször fáj.
2019. febr. 11. 21:43
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Szép kis alkoholistát csináltál magadból. Miért van erre szükséged? Mit pótol az alkohol az életedben? Akkor érzed csak jófejnek magad, ha piás vagy? Állj le, mert nagyon le fogsz csúszni. Gondolom nincs barátnöd sem, a normális nők irtóznak a piaszagú hapsiktól, rettentő szánalmas és kiábrándító egy mindig piaszagú ember. Neked már a bőrödből is az alkohol párolog, marha kellemetlen szagod lehet.
2019. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az egész tini korom a depresszióról szólt. Amint betöltöttem a 18. életévem, azonnal elkezdtem inni.
2019. febr. 11. 21:54
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy, az csak jót tesz.
2019. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Légyszí, aki vette a fáradtságot és rányomott a kérdésemre az válaszoljon normálisan. Most is elég rosszul vagyok.
2019. febr. 11. 22:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű. És le akarsz szokni?
2019. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Megerdemled. Alkoholista vagy aki le sem akar mondani, elkezdted aztan most nincs akaratod lerakni esnem vagy senkire es semmire tekintettel es az egeszsegedre sem. Igyal remelem a majadnak annyi lesz. Akkor jossz ra mikor halsz megfele mert szarul vagy? Ez van. Szerintem egyertelmu mi okozza vagy neked komolyan megkell ezt kerdezni?
2019. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ezt csinálnád, akkor nem írnál ide ilyet. Csináltam amit írsz,nem 2 napig, és biztos, hogy nem írtam volna ide, pláne nem így. Meg sehol egy elütés... Szerintem fals kérdés.
2019. febr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne fals kérdés ? Én is írtam már ki alkohollal kapcsolatos kérdést.Azért mert valaki iszik,még tud normálisan írni.

Nem jó a sör.Én 2 éve kaptam rá,mert nem akartam erősebb italokat inni,bort se.Puffaszt,mivel többet eszek utána mint kellene.Napi max. 3-4-et iszok meg,de vannak napok amiket kihagyok.De még ez is hangulatváltozásokat okoz nálam.Kezdene jó lenni a kedvem,kezdem érezni a hatását,de meg kell állnom vele,mert másnap munka.Ha nem állok le vele,eljutok abba az állapotba amibe akarok,de másnap megzuhan a kedvem,és duplán fáradt vagyok.Okozhatja a vérnyomás ingadozását,mert az alkohol megemeli,aztán megint visszamegy,ez a sok ingadozás nem jó.Irritálja a gyomrot,ezért van hányingered.

Csökkenteném az adagot lassan.Az utolsó sör után mivel még ott a sóvárgás,jól beennék valamiből,így megszűnik a sóvárgás,és van ami felszívja.Mindig arra gondolj,hogy sokkal jobb érzés energiában felébredni úgy,hogy ha előtte való nap nem ittál.Elég sok pénz elmegy erre,csinálhatod azt is,hogy aznap mikor nem iszol,bedobod egy perselybe a 9 sör árát,és gyűjtögeted.Kezdj el rendszeresen vitaminokat szedni,olyat is,ami az agyat serkenti.Vezess be napi olyan alkoholmentes italozási szokást,aminek tetszik az íze,és úgymond örömteli érzést ad.Ez nálam a tea,de inkább a kaukázusi kefír,ritkán tej,tejes kávé.

2019. febr. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez hardcore alkoholizmus. Kb 5 éved van és meghalsz...
2019. febr. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!