Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most jöttem rá, hogy ma...

Most jöttem rá, hogy ma szeretnék vért adni. Mennyi idő alatt kerül normális mennyiségű víz a vérkeringésembe?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt nem ittam semmit, utoljára tegnap.

Mennyi idő alatt szív fel megfelelő mennyiségű vizet a vesém?

1,97 m magas vagyok, 80 kg.

14:05 kor kezdtem el inni, egyelőre kb 1 liter vizet ittam, de igyekszem folyamatosan inni mostantól.


16:45 fele már adhatok vért?


Már többször adtam vért, egyszer beszáradt a tű, amikor nem ittam eleget előtte.



2019. febr. 13. 14:13
 1/8 anonim válasza:

Simán! De inkább előtte fél órával igyál, mert a mostanit addigra kipisiled!

Aztán utána sem árt inni!

2019. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mostantól igyekszem kb 30 percenként 5 deci vizet meginni. Már ittam 1,5 litert kb 14:05 óta.
2019. febr. 13. 14:29
 3/8 A kérdező kommentje:

találtam közben egy szakirodalmi cikket, amely szerint 2 ór a teljes felszívás, de már 5 perc után elkezdődik


[link]

2019. febr. 13. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom még akutális-e a kérdés, de:

1) a "versenyivás" az nem okés, létezik vízmérgezés.

2) olyan 2 litert szoktak javasolni hogy igyon az ember véradás napján a véradás előtt; de ezt mondják az 55 kilósnak meg a 130 kilósnak is...

2019. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, tanultam anatómiát alapszinten :) Ahhoz igencsak sokat kéne innom, legalább 4 litert, illetve 15 perc leforgása alatt. Ha fél óránként iszol 5 decit, nem lesz tőle bajod, még úgy sem, hogy 1,5 literről indulsz.
2019. febr. 13. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"tanultam anatómiát alapszinten :) "

Pedig amikor a kérdésben azt kérdezted, hogy "Mennyi idő alatt szív fel megfelelő mennyiségű vizet a vesém?" akkor szent meggyőződésem volt, hogy nem hogy az anatómia, de a biológia is nagyon távol áll tőled. A vese éppenhogy kiválasztja... felszívódni a gyomorból és a belekből szívódik fel a víz...

2019. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, azóta rájöttem én is :D kínos. Épp munkahelyen voltam, főleg munkára koncentráltam. Otthon volt időm végiggondolni, hogy nefronban a glomerulus micsoda és mit csinál. Közben rájöttem persze, hogy hülyeséget írtam. Kifogásként hadd említsem meg, hogy pár éve volt, 1 szemeszter, és azóta nem sok közöm van anathoz.
2019. febr. 15. 06:29
 8/8 A kérdező kommentje:
(a visszaszívást kevertem bele a dolgokba)
2019. febr. 15. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!