Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegyet szoktak a fülről...

Anyajegyet szoktak a fülről eltávolítani? Vagy felesleges ha nincs vele gond?

Figyelt kérdés
nekem van egy kicsi az egyik fülemen

2019. febr. 14. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Felesleges, sőt utána nagyobb az esély, hogy elrákosodik.
2019. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha gyanús a bőrgyógyásznak, le fogja vetetni, de ez nem túl gyakori.
2019. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
1-es, mire nagyobb az esély, hogy a levett anyajegy elrákosodik? :D Honnan ez a tévhit? :D Jézusom...
2019. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem, te idióta, hanem arra hogy a helye és az ott maradt esetleges darabok elrákosodhatnak.

Ez nem tévhit.

2019. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Idióta vagy ám te, olvass inkább utána egy kicsit, mielőtt ilyenekkel ijesztgetsz bárkit is.

Leszedéskor nem marad ott "esetleges darab"!

2019. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Tessék kisokos, olvasgass kicsit.


2. tévhit: "Jobb nem hozzányúlni az anyajegyhez, és akkor nem fog elrákosodni"

Ez egy igen népszerű tévhit, amely évtizedekkel ezelőtt még az orvosi köztudatban is élt. Dr. Gilde tapasztalatai szerint ma is gyakran előfordul, hogy a betegek észreveszik: megváltozott az anyajegyük, de annyira félnek, hogy inkább nem mennek el orvoshoz, nehogy "hozzányúljanak", és baj legyen belőle. Mint mondja, ez a hozzáállás abból is adódhat, hogy évtizedekkel ezelőtt a pigmentált daganatokat sokszor túl későn távolították el, amikor már szervi áttéteket is okoztak. Így - mivel akkoriban azokat még diagnosztizálásra alkalmas eszközök híján nem lehetett kimutatni - gyakorlatilag úgy tűnt, hogy a páciensnek a műtét után vagy éppen a műtéttől lett problémája. Az is táplálta a tévhitet, hogy nemcsak orvosok végeztek anyajegy-eltávolítást, hanem kozmetikusok is: szépészeti céllal, a legkülönfélébb elektromos eszközökkel. Amivel viszont többnyire csak roncsolódtak a pigmentált anyajegyek, mivel gyakran csak egy részt vágtak ki belőlük. "A 'hozzányúlás', amitől még ma is sokan tartanak, pontosan az ilyen beavatkozásokat jelenti" - magyarázza dr. Gilde Katalin.

"Egy anyajegyet csak úgy szabad leműteni, ha szövettani vizsgálat is történik, és épen - vagyis ép szövetekkel övezetten - távolítjuk el. Úgy nem lehet hozzányúlni, hogy valaki mondjuk lelézerezi, vagy magának "leszedi" - világít rá az eltávolítás helyes és biztonságos módjára dr. Csete Béla. A szövettani vizsgálat nemcsak azért lényeges, hogy kiderüljön, jó- vagy rosszindulatú elváltozásról van-e szó, hanem hogy sikerült-e a problémás bőrrészt teljesen kimetszeni. "Régen ugyanis sokszor nagyon szűken metszettek azért, hogy szép legyen a seb, és azanyajegyegy része bent maradt. Ebből viszont a későbbiekben komoly problémák adódtak" - teszi hozzá dr. Csete Béla.

2019. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Ez mind szép és jó, de nem te járkáltál hónapokig kezelésre egy rosszul leszedett anyajegy miatt.

Úgyhogy ne mondd itt nekem hogy idióta vagyok, mert én ezt átéltem.

NEM TÉVHIT!!

2019. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Te idiótáztál le először engem... És amit beillesztettem, abban is le van írva, hogy az a szakszerűtlen leszedés miatt van.

De ha idetéved véletlen egy melanomás nyugodtan biztasd arra, hogy ne vetesse le, jó lesz majd ha csak az agyi áttétnél derül ki, hogy rákos. No para.

Érdekes, nekem 4 anyajegyem leszedték (mert gyanúsak voltak) és semmi baj nem volt a leszedésük körül. Az, hogy neked valami kontár hentes esett neked, az egy dolog.

2019. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kontár hentes volt, hanem egy neves magánklinika orvosa.

És nem melanomáról van szó, azt egy szóval sem említettem, hogy a rákos anyajegyet ne szedesse le.

Én is egy sima ártalmatlan anyajegyet szedettem le, ami utánna elrákosodott.

Persze, hogy leidiótázlak, mert az vagy. Tudod attól még, hogy nem jártál a Marson még létezik, ha érted a hasonlatot.

2019. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Akkor biztosan az összes neves bőrgyógyász is idióta, aki szerint az ilyen NEM történhet meg... Különös.

Sokra mentél a neves magánklinikával, amikor nekem egy SZTK-s sebész szedte le tökéletesen. Amúgy a szövettanból tisztán látszik, hogy "kimetszés az épben történt" vagy sem. Nyilván ha nem, akkor újbóli kimetszésre van szükség, amint megjön a szövettan, addig viszont (2-3 hét alatt) elég kicsi az esélye, hogy rosszindulatú elváltozássá alakul. A szövettanig viszont azt sem lehet tudni, hogy rákos-e, vagy sem, maximum gyanús, de az közel sem 100%.

Tehát csak hogy értsem: elmentél egy szépészeti beavatkozásra egy neves magánklinikára, ahol az ottani sebész (az volt egyáltalán?) úgy szedte le az anyajegyet, hogy maradt benne belőle a bőrben (a szövettanból derült ki?), és ez idővel (?) elrákosodott és melanoma lett? Remélem legalább sebész volt...

2019. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!