Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy tudjak vért...

Mit tegyek, hogy tudjak vért adni?

Figyelt kérdés

Olyan gondom van, hogy nagyon nehezen találhatóak a vénáim (könyökhajlatban), kicsik is, mélyen is vannak, vékonyak, vagy fogalmam sincs mi a gond velük, de tény, hogy borzalmasan nehezen találják el a nővérkék. Alapesetben nincs bajom a tűvel (pl. oltásoknál) de ilyenkor bár NEM akarok ideges lenni, de mikor elkezdenek jajgatni hogy már megint nem találják a vénám se itt se ott (egyik kezemben sem), akkor azért ideges leszek és ez még rosszabbá teszi a helyzetet. Sima vérvételnél nem izgat, max a végén lefektetnek egy ideig, hogy elmúljon a sápadtságom a gyomoridegtől, hogy negyed óráig szórakoztak a tűvel bennem. Viszont NAGYON szeretnék vért adni! Próbáltam plazmát adni, onnan elküldtek az alkalmassági vizsgálat után, megtapogatták a vénám és mondták, hogy nincs plazmaadáshoz megfelelő vastag vénám.. Gondoltam, próbálkozom véradással, ahhoz azért vékonyabb tű kell mint a plazmához, reméltem az sikerülni fog. Hát, nem.. Pedig ittam előtte sokat, Próbáltam nyugodt maradni. És mégis, hiába szúrtak meg a tűvel, próbálkoztak negyed óráig, több nővérke is, és nem találták egyszerűen a vénámat. Ők többször szúrni akkor nem akartak (vérvételnél vékonyka tűvel ez gyakran megesik, de véradós vastagabbal nem akartak aznap többször próbálkozni), így hát sajnos elküldtek. :( Tehetek valamit azért, hogy tudjak vért adni? Valaki vicceskedve megjegyezte még régebben, hogy súlyzózzak attól kidagadnak az ereim... Nem tudom, ez tényleg beválhat? :D

Köszi a választ, vagy bármi segítséget!

23/L



2019. febr. 14. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha nem alkalmasak hozzá a vénáid nem tudsz mit tenni.
2019. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Nincs mit tenni, ez van. Nekem is mondták, hogy dolgozzak a kezemmel, nehéz munkát. Ugyan már, nem számított semmit. Aztán amikor valakinek nagyon elege lett, hogy három ember kellett mindig, hogy vérvizsgálathoz tudjanak vért venni, akkor valaki kitalálta, hogy a kézhátamról csecsitűvel vegyenek vért. És az működött, azóta én magam kérem, hogy onnan vegyenek, a babáknak való tűvel. Nekem nem fáj, pedig azt mondták, hogy a kézhátról fáj vért venni. De az tényleg fájt, amikor mind két könyököm agyon-vissza próbálgatták, és nekik volt blamázs, hogy nem tudnak normálisan vért venni.

Ez van, van aki ilyen, nem vagy egyedül.

2019. febr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, kézhátról nekem is vettek egyszer vért, onnan pikkpakk ment. Csak hát az ugye a sima vérvételnél működik csak, onnan véradás vagy plazmaadás kizárva :/
2019. márc. 11. 08:31
 4/4 sassszem ***** válasza:
Én sem vagyok vele egyedül Nekem is vékonyabb a vénáim, ezért nem adok sem vért, sem plazmát. Nálam is nehézkes a vérvétel ezért kell profihoz mennem.
2019. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!