Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két barna szemű szülőnek hogy...

Két barna szemű szülőnek hogy születhet kék szemű gyermeke?

Figyelt kérdés

Előző párkapcsolatomban a férfi kék szemű volt. Egyszer feküdtem le vele, de nem emlékszem mikor. Akkor már szetmentünk csak egy utolsó botlás (hatalmas hiba) volt részemről hogy megengedtem hogy megtörténjen...

Akkor már a másik kapcsolatom kezdett kialakulni, ennek pontos dátumát tudom mikor vlltunk együtt, de mivel ott volt az az egy hiba is, félek.

Az ő nagyszüleiről nem tudni semmit, nekem nagyimnak zöldes picit, dédimnek vllt kék, azonkívül mindenkinek barna.

A picinek azonban kék a szeme (2 hós). Ahogy olvastam lehetséges biologiailag de az esély erre elhanyagolható.


Van esély hogy bebarnul a szeme színe?


Így a mostmár férjem rájön hogy az akkori megbotlásomnak ez lett a következménye a gyönyörű kislányunk, amire ő ezer éve vágyott hogy legyen gyermeke, sosem dolgozná fel szerintem hogy nem az övé.


Szerintem az övé, mivel az az együttlét időpontilag megfelelő helyen van de a botlásomat nem tudom mikor, ezért fenn áll a lejetőség. Az az alkohllista vadállat nem emlékszik mikor voltunk együtt, így nem derül ki soha.

Tud róla a férjem , akkor még nem voltunk együtt igazán de bonyolult. Én az exemért majdnem meghaltam szó szerint. Tudnom kellett hogy bármit kitud-e váltani meg belőlem, ezért engedtem egyszer.


Nem tudnám feldolgozni ha azé az emberé lenne a pici, ha ingyenes lene apasági teszt akkor sem csináltatnám meg mert belehalnék. (Fogalmatok sincs mit tett velem, mai napig viselem következményeit, sebeket melyek varratni kellet, a lelkieken túl, és miatta a behajtó cég elakarja venni a szamlamra erkezo keves penzt is es csak 30ezer ft maradna amibol nem tudom magunkat eltartani hiaba nem kell fizetni a lakhatásért. Wc papir étel, mindennapos dolgok plusz egy kisbaba minden dolga lehetetlen.)

Szóval skha nem akarnám tudni.


Szeretném ha meggyőznétek hogy van rá esély mégis, de ha mindenki egyértelműen úgy gondolja hogy nincs esély a kék szeme miatt hogy a férjemtől van, azt is elfogadom de tudnom kell.

Mert 1 eves koraig valtozhat a szeme szine tudtommal de ha kék marad biztos vagyok benne nem magam érdekel hogy megutálna mert ismeri tudja mi történt, de sosem dolgozná fel hogy nem az ő vér szerinti lánya. Rettegek ettől. Próbalom kizárni és nem gondolni erre mert az a saját kislányommal való kapcsolatomat is megrontaná nagyon és nem tehet az én hibámról.

Imádom a kislányom és ha azt is írjátok h 100% h attol a masiktol van akkor elfogadom de elfojtom az infot es probalok tovabblépni ami nehéz mert akarhanyszor a szemébe nézek...


Arccsonytra tiszta apja, de ahogy lattam ujszulotteknél altalaban ol,an a koponyacsontjuk mint a picinek is (szemoldoktol felfele beszukul mintha kisebb lenne a feje onnantol ) apa pont ilyen iszonyu markans arconasa van, de mint mondtam lattam mas csecsemot a korteremben akinek szinten ujszulottkent klyen feje volt. Azaz lehet minden babanak ilyen mikor megszuletik. Nem tudom jol leirni, mi tha a yzemoldoke felett kozvetlen hatrebb lenne beljebb a homlokaig meno rész.


Mit tudtok mondani? Kérem ne bántson senki nem tudnám elviselni.


Szeretném 10p%-ra tudni hogy apa az apja, de erre nincs biztos módszer kivéve ha nem a szemyzín vagy ha pár éves korában elnem kezd rá valamilye hasonlítani.


Bármi egyéb tipp?


Koszonom szepen!!



#gyerek #szemszín #apaság #Másapa #kié a gyerek #ki az apja #újszülött szeme
2019. febr. 16. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Az újszülöttek általában kékesszürke szemszínnel születnek, és a szem végleges színe csak 6 és 12 hónapos kora között alakul ki, de az is előfordulhat, hogy ennél később, akár csak három éves kor körül véglegesedik a baba szemszíne."


forrás:


[link]


Az tudod esetleg, hogy milyen a te vércsoportod, milyen a picié, és milyen a párodé, aki reményeid szerint tényleg az apja?

2019. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Aztak.va. Ritka egy tapló vagy.
2019. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, mert felesleges. Lehetséges és kész. Az egész családomban egyedül nekem van kék szemem jelenleg, anyai ágon az egyik dédszülőnek volt még kék szeme, apai ágon nem tudom. Ez csak annyit jelent, hogy mindkét szülőm rendelkezett azokkal a recesszív génekkel, amik szükségesek a kék szemhez és pont azt a kettőt kaptam tőlük. Erre 25% esély volt, ez egyáltalán nem alacsony. Ez full átlagos dolog, az ellentéte a ritka.
2019. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, mert a barna a domináns. Szóval ha az egyik szülődtől kéket kapsz a másiktól barnát, akkor barna lesz, de tudsz kéket örökíteni. Ezzel a kis trükkel akár több generáción át is bújkálhat a kék szem. Ezen felül a végleges szemszín tényleg több év is lehet, de hamarabb is kialakulhat. pl rólam azt mesélték, hogy nem kék hanem inkább sötét kékes-lilás szemmel születtem, és pár hónap alatt át is ment teljesen barnába.
2019. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Amúgy a családban volt világos szem? Nagyszülők? Dédszülők? Unokatesók? Bárki? Mindét oldalról jó lenne az info.


Esetleg a vércsoportokat tudod? Abból is lehet számolgatni, mert nem bonyolult.


Holnap visszanézek és ha tudsz valami valami használhatót, akkor próbálok segíteni.

2019. febr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Két barna szemű szülőnek hogy születhet kék szemű gyermeke?"


Úgy, hogy mindkét szülő hordozza a kék szemszín recesszív allélját.

2019. febr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én dédimamám szemét örököltem, nagyim mindig mondja, hogy olyan, mintha az ő szemeibe nézne. A családban mindenki másnak sötét/világos barna szemük van, nekem szürkéskék. Simán örökölhette más rokontól.
2019. febr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Domináns-recesszív öröklésmenet. Keress rá!
2019. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Több apa spermája kommulálódott.
2019. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el, gondolom arról szól, hogy nem az apja az apja. Lehet 2 barna szeműnek kék szemű gyereke, genetika, egyébként még középiskolában is tanítják. Sőt, a vércsoportja is lehet teljesen eltérő.
2019. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!