Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógyszerek felszívódnak...

A gyógyszerek felszívódnak akkor is, ha feldugjuk?

Figyelt kérdés

Nem akarok én mindenféle dolgot feldugni magamnak, lehet már ezzel a kérdéssel is megnyertem a best of leghülyébb kérdést, DE.

Elgondolkodtam, hogy ha a végbélkúpok olyan jól felszívódnak odalent, akkor pl vitaminok, fájdalomcsillapítók is?



2019. febr. 18. 01:48
 1/3 anonim válasza:
Van kifejezetten végbélkúpként kialakított lázcsillapító, fájdalomcsillapító. Gondolom a tabletták azért tabletták, mert le kell őket nyelni és a gyomorsavban oldódnak. Fogalmam sincs amúgy, viszont most nagyon kíváncsivá tettél, szóval itt hagyom ezt a választ, hogy visszataláljak. Elnézést, hogy nem tudtam segíteni.
2019. febr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van, ami felszivodik, pl egyes fajdalomcsillapitok, amik nincsenek kapszulaban, es nem NSAID.

Vitaminokkal ne probalkozz egyaltalan.

Az a legjobb, ha orvos nelkul nem probalkozol egyik felevel sem, mert sulyos vegbel-vastagbel gyulladast is okozhatnak. Fajdalomcsillapitokat vegstadiumu betegeknek adnak otthoni apolaskor (ahol nincs infuzios lehetoseg), akinel mar nem mukodnek a nyeloreflexek.

2019. febr. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát izé, pl a fogorvos általi gyógyszeres tömés biztos hatástalan lesz ott lent.
2019. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!