Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémás a lábfejem, mindkettőt...

Ekcémás a lábfejem, mindkettőt nedvező sebek borítják. Mit csináljak? Kellene rá valamilyen kötés?

Figyelt kérdés
Napközben mindig levedzik, majd beleragad a zoknim. Emiatt nem is merek mezítláb mutatkozni. Pl testnevelés órára is higiénikusabb lenne, főleg emiatt zoknit cserélni, de ilyen undorító sebes lábbal nem merek. Az pedig nem tesz jót, hogy ugyanabban a zokniban izzad, gennyedzik, viszket folyamatosan egész nap, sport közben is. Mit tanácsoltok? Ezzel és a bekötéssel kapcsolatban is. Mivel, hogy fedjem le a sebet? Meg attól is félek, ha meg majd így cserélek zoknit, és valaki meglátja a kötést, elkezd kérdezősködni, én pedig nem tudok mit mondani, mert nagyon szégyenlem, senkit se mernék beavatni.
2019. febr. 24. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kell megvárni, hogy levágják a lábad? Egy ismerősömnek elfertőződött az ekcémás seb és le kellett vágni. Előtte persze évekig kellett szednie antibiotikumot, de nem segített neki. Sürgősen menj el a bőrgyógyászatra! Nekem is van ekcémám, de kordában lehet tartani. Van rá kenőcs.
2019. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Uhh, ez durva... Járok bőrgyógyászhoz, kenem is, de néha javul, néha romlik.
2019. febr. 24. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Engem csak az érdekelne, hogy mi a fszért nem tudsz elmenni orvoshoz? Hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy ilyen állapotban se jut el odáig, hogy talán még kellene mutatni egy orvosnak. Majd jól elfertőződik, az jó lesz? Meg mi az istent szégyellsz rajta? A bekötött lábadon mit szégyellnél?

Ennyire ne legyél már béna. Tessék szépen megmutatni dokinak, mondjuk holnap.

(szándékosan voltam ilyen paraszt, ha megsértődsz, az a te bajod).

2019. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán bőrgyógyászt kellene váltani. A te korodban ez nem normális állapot, ki kellene zárni a cukorbetegséget, az örökletes bőrproblémát, a gombásodást és pontosabb diagnózist felállítani.
2019. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Cukorbeteg nem vagyok, a vér leleteim okék, a diagnózis pedig atópiás dermatitis.
2019. febr. 24. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Allergia vizsgálatot is kellene csináltatnod. Szteroidos kenőcs kell rá. A zoknikat mosás után tiszta vízzel még legalább ötször öblítsd ki. Minden ruhaneműdet többszöri öblítés után vedd fel. Szedjél Flavogardot. Ez is segít valamelyest az ekcéma csökkentésében. Fürdeni csak mosakodó krémmel szabad.
2019. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb keress egy másik bőrgyógyászt, a mostani jól láthatóan nem túl kompetens.
2019. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma is, tesin futottunk, gondolom akkor kidörzsölődött, aztán eléggé oda volt ragadva a zoknim a gennyedzés miatt... Hogy akadályozzam ezt meg?
2019. febr. 26. 23:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy tenyleg gennyes, vagy "csak" levedzik. Ha gennyes, mindenkepp antibiotikumot kell szedned par napig, mert azt bakteriumok okozzak, es tenyleg elfertozodhet.

Ertem en, hogy a suliban nem mindig konnyu magabiztosnak lenni, foleg ilyen betegseggel, de pl. cserelhetnel zoknit a wc-ben is. Hiszen te is latod, hogy igy csak romlani fog a borod!


Amugy irhatsz nyugodtan privatban is, 25 eve elek atopias dermatitisszel (ekcemaval). Szerencsere eppen kordaban tudom tartani egy uj gyogyszereszeti talalmannyal (keress ra, ha gondolod), de ez Magyarorszagon sajnos szerintem meg nem igazan elerheto.

2019. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!