Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Mit csináljak az alvás...

SOS! Mit csináljak az alvás problémámmal?

Figyelt kérdés
Gyorsan elmondom az előzményeket. Eddig normális alvási ciklusom volt, péntei sörözés után hajnali 4 kor aludtam el (2 sört ittam szoval nem volt egy nagy este) 1ig aludtam, ezután ettem ittam és 3 ora mulva ismet elaludtam és aludtam éjfélig. Éjféltől 4 ig olvastam és el akartam kezdeni aludni h nyolckor felkeljes es visszaterjek a rendes alvasciklusomba. DE MINDEN ALKALOMMAL AMIKOR ELALUDTAM rögtön elkezdett hevesen verni a szívem zsibbadni különböző testrészeim (fél fejem, karom) váltakozva, igazándiból nem is tudom leirni az erzest mert aludtam ekkor mar es amikor felkelek utana minden normalis lesz, de ez hihetetlen ilyeszto. Nem akarok elaludni( nem félek) mert nem akarol meghalni vagy nemtom. Ez 3x,történt meg velem az elnult 30 percben. Es ezekbol az allapotokbol nem egyszeru kijonni, biztos h torzul az idoerzekem de nekem 7-10 masodpercnek tuntek. Mi lehet ez? Mit tegyek? Mindenesetre biztos h nem fogok elaludni :D,

2019. márc. 3. 04:52
 1/9 A kérdező kommentje:
18 FÉRFI, fiatal vagyok még
2019. márc. 3. 04:54
 2/9 A kérdező kommentje:
Most igy visszaolvasva, nem jon at a feelingje ennek a problemanak. Néha levegőt sem kapok (ebben 7 mp ben) ugy gyorsan felszokik a pulzusom, hevesen ver a szivem, de nem leszek ontudatomnal es probalkoznom kell megkeresni az ontudatomat hogy kijojjek ebbol a jelenségből. Elég rossz érzés, és eddig mind a háromszor megtörtént közvetlen az elalvásomkor. A jelenseg kzben felig eber vagyok, meg most sem tudom megmondani h be volt e csukva a szemem kozben vagy sem, de arra emlekszem h nem tudtam rajta valtoztatni(nagyon nem is akartam mivel nem voltam ontudatomnal- es ezert mondom h felig vagyok ontudatomnal mert valahol nagyon lent a lelkem melyen meg erzem ilyenkpr h ki kene jonni ebbol a jelensegbol es ez ad ra kesztetest h felkeljek...
2019. márc. 3. 05:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Na jo, megprobalok elaludni, ha meghalok, meghaltam :DDD SEE YOU ON THE OTHER SIDE.
2019. márc. 3. 05:28
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Számítástechnika rovatban biztos sokan tudnak segiteni.
2019. márc. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja most vettem eszre, amugy nem aludtam el....
2019. márc. 3. 06:40
 6/9 tabaki válasza:
63%
Mindenesetre megpróbáljuk máshová rakatni, te meg menj el orvoshoz, hátha valami komolyabb dolog áll a háttérben. Laikusként egyébként engem a „közönséges” alvásparalízisre is emlékeztet a leírás, ez esetben próbálj más testhelyzetben elaludni, és javaslom, hogy a fejed ne támaszkodjon az ágytámlának. De mivel nem értek hozzá, mindenképpen nézesd meg magad orvossal is, nehogy valami súlyosabb baj tünete legyen.
2019. márc. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

--> Háziorvos --> Szakorvos

Vagy ha már kategóriánál maradunk

--> Rendszergazda --> Szerviz.

2019. márc. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikeresen elaludtam reggel 8 kor és nem haltam meg! :DDD Komikusan hangozhat de igazán orulok neki. Mindenkeppen el megyek majd orvoshoz, koszonom a válaszokat meg a kategoria athelyezest. Enis gondoltam az alvasparalizisre de az az alvas vegen szokott megtortenni a REM alvásszakasz végén, é nem vagyok biológus/alvásszakértő, de kétlem hogy én 1 perc alatt 3x belekerulhettem volna a REM be. Amugy meg sosem volt paralizisem szoval nem tudom osszehasonlitani. (egyébként nem sikerult tul jol aludnom ma, nagyon feluletes volt az alvasom, nem volt mély.)
2019. márc. 3. 10:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek akár alvási apnoe tünetei is lehetnek (nem kapsz levegőt, hirtelen felszökik a pulzusod, mikroébredések).

Érdemes lenne alváslaborban kivizsgáltatni.


[link]

2019. márc. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!