Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy aki mentősként...

Igaz, hogy aki mentősként dolgozik, annak évente (vagy attól gyakorabban) laborvizsgálaton kell részt venni, hogy kiszűrjék a különböző veszélyes kórokat (hepatitis, hiv, egyéb)?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, hogy ennek az a háttere, hogy, ha egyezik a beteg vércsoportjával az övé, akkor adhasson vért, nem tudom ebből mi igaz.

#laborvizsgálat #mentős vizsgálat #mentős szűrővizsgálat #mentős hepatits szűrés #mentős hiv szűrés #mentős laborvizsgálat #mentő véradás #mentős beteg véradás
2019. márc. 5. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem ez a háttere és minden egészségügyi dolgozónak kell járni szűrésre vagy ellenanyagszint ellenőrzésre az éves alkalmassági vizsgálatokhoz.

A hepatitist az összes helyen nézik, a többit csak a kockázatosabb helyeken ahol gyakrabban érintkeznek vérrel.

2019. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
52%

Nem néznek Hepatitist minden évben, csak ott ahol vérrel érintkeznek.

Nálunk 5 évenként nézik, hogy ellenanyag termelés még van-e.

Csak labor van nálunk.

2019. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Laikusként azt gondolnám, hogy minden mentős érkezhet olyan helyszínre, ahol baleset történt, ergo vérrel érintkezhet. Ezt hogy lehetséges egyáltalán kategorizálni? Van olyan mentős aki bizonyos esetekhez ki se mehet?
2019. márc. 5. 23:45
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
26%

Én ezt csak az előző válaszolónak írtam, hogy nem minden egészségügyi dolgozóra érvényes.

Van olyan eset, amikor mentőorvos nincs a mentőben, ilyenkor 2 ápoló megy ki, de őket akkor súlyos esetekhez nem vetik be.

Ha teljes a személyzet, akkor mindenki megy mindenhová én úgy tudom.

2019. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden évben van egészségügyi alkalmassági, de azért nem olyan részletes. Viszont teljes labort kérnek, de például hepatitis védettséget nem ellenőrzik. Csak felvételkor. Egyéb iránt minden nap találkozhatsz vérrel. Mindegy milyen kocsin szolgálsz. A 4-es meg kicsit téved.

Mentőgépkocsi: ápoló + gépkocsivezető

Eset kocsi: mentőtiszt + ápló + gépkocsivezető

Roham kocsi: Orvos + ápoló + gépkocsivezető

Ezek a kocsik első sorban feladattól függően mennek kompetencia szerint. De ha foglalt az eset, és csak mentőgépkocsi van szabadon, akkor bizony ő megy a súlyosabb esetekhez is.

2019. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na igen, ezt valóban rosszul írtam, de így akartam.
2019. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor ebben a formában van aki átcsúszik a rendszeren. Tehát ha felvétel után kapja el, akkor lehet hepa fertőzött és hiv pozitív is egyszerre, sose derül ki.
2019. márc. 9. 05:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárki lehet fertőzött,fertőző. És az még jobb, hogy mrsa fertőzött beteget nem szállít haza betegszállító, ezért mentőt kérnék a haza szállításra. Aztán haza ér a beteg, felül a biciklire és elmegy a boltba...
2019. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Másfelől viszont, ha a teszt pozitív valamelyik fertőzésre, akkor elbocsájtják?
2019. márc. 16. 11:48
 10/12 A kérdező kommentje:
Felveszik aki hiv fertőzött? Elbocsátják, akiről kiderül, hogy fertőzött?
2019. ápr. 11. 03:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!