Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a vastagbéltükrö...

Hogyan zajlik a vastagbéltükrözés (kolonoszkópia)?

Figyelt kérdés
Még nem volt részem hasonló vizsgálatban és valahogy nagyon félek. Engem főleg a vizsgálat menete érdekelne. A neten olvastam, hogy kell vinni törölközőt meg wc papírt...Nekem nem mondták, hogy vinnem kellene valamit magammal..tehát tanácstalan vagyok...annyit tudok, hogy a vizsgálat alatt el leszek altatva. Érdekelne, hogy először elaltatnak aztán levetkőztetnek vagy, hogy a vizsgálat alatt legalább le leszek-e takarva stb? ...Ezen kívül... két ismerősöm is arról számolt be, hogy rettenetessen fájt a vizsgálat (pedig nem találtak semmi elváltozást a beleiken). Tényleg ennyire fáj? Ha el leszek altatva akkor is lesznek fájdalmaim?

2019. márc. 11. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Le kell előtte vetkőznöd, kapsz egy egyszer használatos papírkötényt, amiben végzik a vizsgálatot.Mivel altatásban lesz, így semmit nem fogsz érezni. Utánna sem lesznek fájdalmaid.
2019. márc. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mindig végzik altatásban a colonoscopiát. Nem kell hozzá semmit vinni alád papíroznak ott helyben.

Nyilván, ha altatásban végzik nem fogsz semmit se érezni a vizsgálatból, legfeljebb utána fájhat.

2019. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha altatnak akkor sohasem fogod megtudni hol lakik az atyaúristen :-D Valamint én szoktam vinni magammal wc-papirt, bár még sohasem voltam koszos utána.
2019. aug. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!