Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista a leendő barátnőm....

Alkoholista a leendő barátnőm. Néha drogozik. Én semmit. Van ennek jövője? Amúgy imádom, ha normális. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A véleményetekre lennék kíváncsi. Adott egy nő (37) és én, lassan 49. Amikor megismertem tudtam, hogy piál, közben- én semmit - komolyabbra fordulna a kapcsolat, de van úgy, hogy napi 4-6 deci vodkát lenyom. Most kivették a fél gyomrát. Megfogadta soha többet. De ismét elkezdte. Alig 10 napra rá. Először 1, utána 2 deci. Egyre több. Imádom, de segítséget nem fogad el, és néha drogozik is. Én soha. Naiv kérdés. Lehet ennek a kapcsolatnak jövője?ajnálom, nem kicsit, de úgy érzem, sose változik meg. És 20 éve piál. Alapból. Melóval is hadilábon van. És túl agresszívre veszi a figurát. Imádom. De úgy érzem, hogy csak az időm fecsérlem. A szex állati jó vele! Ha nem piál tündéri, de ez egyre ritkább. 2 deci egy húzás. Érdemes bízni benne. Szerintetek? Sajnálom, mert sok szaron ment át..de " talán " még nem lenne késő...vagy a fene tudja. Hasonló tapasztalat valakinek...?
2019. márc. 14. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt kell eldöntened, hogy el tudod e viselni akár hosszútávon a drogozást, piálást, nemdolgozást. Ha igen, semmi gond, sok boldogságot. ha nem, akkor meg el kell hagyni. Ő már nem fog megváltozni, és valószínűleg így fogja leélni az életét, azaz egyre rosszabb lesz a helyzet. Szóltam.
2019. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd nem fog változni.főleg hogy 40 éves.mindenki sok szaron megy àt.én is azon mentem át mégse iszom és mégsem drogozom. Ebből nem fog tudni kilábalni az idődet vesztegeted. ha alkoholista főleg orvos kellene.
2019. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem várnám meg, míg ránk törik az ajtót a zsaruk. Őket nem fogja érdekelni, hogy te nem drogozol, felforgatják az egész helyet. Egy nő ráadásul több dolgot meg tud úszni krokodilkönnyekkel, akár még rád is kenheti az egészet, ha szorul a hurok. Csak rád mondja, hogy te adtad el neki a cuccot és már ülsz is. Egy nő sem éri meg ezt a kockázatot.
2019. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
49 éves korban az ember már ritkán kér tanácsot ilyen ügyekben, mert már van megfelelő emberismerete (többnyire).
2019. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen ismerősöm. Sose fog megváltozni. Milyen jövőre számítasz? Nem tud rendesen dolgozni, úgyhogy majd neked kell pénzelni. Kivették már most a fél gyomrát, de tovább iszik, úgyhogy te fogod majd ápolni. Szex sem biztos, hogy lesz majd így a jövőben.

Én is sajnáltam az ismerősömet, mindenki kikopott mellőle, idővel én is. Segítséget nem fogadott el, és ő is nagyon agresszív volt, amikor rosszabbul volt. Nekem ez nem hiányzik. Élem a saját életem és nem asszisztálok ahhoz, hogy más tönkreteszi a sajátját.

2019. márc. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Vedd rá hogy mennyen el veled egy orvóshoz,mert anélkűl soha nem fog leszokni,És ha szeret téged) és te elhagyod akkor még jobban tönkre fogja tenni magát,az ieneket nem elhagyni kell hanem segiteni,támogatni,és ha most nem álsz melette akkor mikor akarsz.


Nem lessz könnyű abba biztos lehetsz,de segiteni kell.

2019. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: Nem mindenkin lehet segíteni. És az ilyenek senki kedvéért nem mennek el orvoshoz. Aki 20 éve ilyen, az nem fog megváltozni. Saját tapasztalat.
2019. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek...20 éves kapcsolatot majdnem feladtam..kezdtem hülyülni..1 évig elviseltem, bár ezalatt az idő alatt is volt 3 szakítás, de csak vissza sírta magát..kórházba nem megy, illetve 1 napot volt bent, vele rosszul bántak és saját felelősségre kijött..én nem piálok, nem drogozom..havi 1 sör..ha kedvem van..eltűrtem, de a műtét után szentül megfogadta, hogy ennyi..új életet kapott...és itt borult nálam a bili..aki írja, hogy ennyi idősen kell lennie tapasztalatnak, igaza van...de sajna a szex..na avval megfogott.De már nem ér annyit, és látom a visszaesés első fázisait...köszönöm a hozzászólásokat,..hasznos volt !
2019. márc. 14. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem először te hozz egy döntést, és beszéld meg vele hogy mire jutottál.

Elmondhatod hogy nem akarod ezt végignézni, és ezen az úton tovább haladni, mert jól látható mi lesz a vége. Menjen be rehabra, vagy szakítasz vele. Ennyi.



# 7

Hát én 16 éve drogfüggő vagyok (intravénás szerhasználó). Volt egy kapcsolatom, és mindketten belekeveredtünk a drogokba. A volt barátnőm bement rehabra, és jelenleg is tiszta. Viszont én nem mentem be, mert midig is féltem ettől az egésztől. Nem is annyira a rehabtól, hanem hogy majd mi lesz utána? Hogy nincs itt senki nekem akire számíthatnék. Én pl egy gyenge jellem vagyok, és kell valaki akit követni tudok. Párkapcsolatban is azt szeretem ha a másik fél megmondja mit kell tennem. Ezen kívül meg nincs úgy semmi célom. De a lényeg hogy mikor kijött a rehabról a volt barátnőm - mi megbeszéltük hogy lezárjuk ezt. Vagyis hogy Ő már úgy látja hogy nincs tovább közös utunk. Mindent megbeszéltünk, és az volt a legjobb az egészben hogy nem maradtak kérdések! Elmondtam én is - hogy ha van esély rá hogy ha bemegyek akkor még valaha lehet valami közöttünk.., akkor bementem volna. Akár egy évre is. Vagy bármi. Az egész életem készen álltam bármilyen irányba megváltoztatni ezért. És szerintem ki is bírtam volna ezért a célért. (Viszont én tudom belül hogy nagyon nem jó amit csinálok, és évek óta igyekszem egyedül változtatni - de egyszerűen nem megy.) Aztán mivel elveszettem őt, és vele a célom is, így már nincs miért.. Azóta csak unalmasan vegetálok az életben, és azt is elfogadtam már hogy ez valószínűleg amíg élek így marad.. (Csak gondoltam megosztok egy ilyen történtet is.., hátha segít valamit. Ilyenek is vannak :)


A lényeg hogy beszéljétek meg, és Ne maradjanak elvarratlan szálak!

2019. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!