Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inhüvelygyulladáson mi segít,...

Inhüvelygyulladáson mi segít, mennyi idő mire meggyógyul?

Figyelt kérdés
Feketenadálytős krém,richtofit,fáslizást csinálom most. Gipsz nem lehetséges van egy 4hónapos babám. Esetleg levehető gipsz érhet valamit? Vagy van krém ami segít?

2019. márc. 16. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


A kurkuma nem azonnal hat, nálam bevált.

2019. márc. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hol van a gyulladásod? Nem kell feltétlenül rögzíteni-csak az akut szakaszban-hanem folyamatos,de könnyű terhelés. A fáslizás ne legyen túl szoros! Türelem,hónapokig is eltart és nem érdemes siettetni,mert hosszú távon rosszabb lesz.
2019. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyulladáscsökkentő gyógyszer, orvosi rendelvényre
2019. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csuklómnál és hüvelykujjamnál.Búb még nincs,nem is ropog még annyira.
2019. márc. 16. 07:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem gipszbe kellett tenni. Nemrég vettek le, 2,5 hónapig volt rajtam, de most nem faj. Nem volt kellemes a gipszes időszak, nyakba kötve kellett tartanom nappal a karom szigorúan.

Ujjaimat is gipszbe tették. Egyszer volt cserélve közben. Nekem a hagyományos feher gipszet tettek ra, az orvos nem engedte a könnyű gipszet, esetleg kérj azt mert sokkal könnyebb.

Most megyek sajnos ismét vissza dokihoz most a másik karom faj.. amivel régebben már bajlodtam, volt is gipszben de csak két hetig ami kevés nagyon. Most akihez járok maszek orvos ő azzal kezdte hogy minimum 2,5 hónap gipsz kell és ha utána is faj akkor műtét és utána ismét gipsz ennyi vagy több ideig.

Előző doki fel se kötötte, itt rögtön tettek a nyakamba a kendőt, hogy innentől szigorúan felkotes van.

Más nem fog segíteni, mindent kipróbáltam előtte a lampatol a gyulladáscsökkentőig.. volt levehető sinben is az egész kezem ujjakkal együtt de semmit nem ért..

Csak a gipszeles segített, nem mozditva, nyakba kötve. Nem jó érzés, nagyon rossz 2,5 hónap így, de megéri.

2019. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja és vigasztaljon hogy csak egyik kezed kerül gipszbe. Én a rendelésen találkoztam olyannal akinek mind a két karja ujjakkal együtt gipszben volt, mindkettő nyakba kötve.. neki már 1,5 honapja volt így, semmit nem tud egyedül csinálni, az ajtót is a barátnője nyitotta neki.
2019. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én most a flektorral kenem,sokat javít rajt,de hát ugyanúgy használom a kezem,nem pihentetem. Bizonyos mozdulatok fájnak csak,egyebként nem,de már lett egy kis búbom. Reggelente fáj nagyon,amíg be nem járódik. Nem gondoltam,hogy ez ilyen komoly dolog, de nekem ennyi idő gipszre nincs lehetőségem babám miatt.
2019. máj. 24. 13:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Most van gipszben a másik karom. Szinten hosszú időre gipszben lesz de muszáj és kesz. Dolgozom szóval ilyen szempontból sem jó mert táppénzre kellett jönnöm a teljes gipszes időszakra hiszen nyakba kötött kézzel lehetetlen barmit csinálni.

Egész nyáron rajtam lesz kb de ez van ki kell bírni.

Baba mellett nehéz lehet nyilván de ha szeretnéd hogy meggyógyuljon a karod akkor engeded gipszbe tenni.

Ja és olyan orvoshoz menj aki nem két hetre teszi gipszbe hanem minimum 12 hetre.

2019. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és ha gipszben leszel szigorúan tartsd be a felkötest. Ha nem tartod be annál tovább leszel gipszben.
2019. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mit csinaltak a kezeddel? Nekem ma kell mennem az orvoshoz, a kezeimen már fasli és rögzítő van két hete de sajnos faj ugyanúgy.

Gipszbe kellett tenni? És ha igen akkor pontosan hogy van gipszben, az ujjak is? És konyekig?

Nekem a háziorvos tegnap azt mondta úgy készüljek hogy ebből táppénz lesz mert szerinte mindkettőre gipsz fog kelleni :( kerdeztem hogy gipszelik és azt mondta az ujjakkal együtt fogjak egészen konyekig gipszelni :((((

2019. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!