Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem nézik meg 18 éves...

Miért nem nézik meg 18 éves kor előtt a vércsoportot?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy amíg nem lesz valaki 18 éves, miért nem tudhatja a vércsoportját? Még kérésre se nézik meg. Kivételesen csak akkor, ha műteni kell. Pedig szerintem fontos lenne, mert mindenkinek tudnia kellene.. Miért hoztak egy ilyen rendszert, hogy nem derülhet ki? Tudja valaki véletlenül? Tényleg nem értem, mert csak egy szúrás és egy csepp vérből kimutatható..

2019. márc. 16. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
18 év felett is csak ilyen esetekben nézik meg
2019. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

1. A vércsoport egy csepp vérből nem derül ki. Maximum a fővércsoport, de az antigének semmi esetre sem.

2. Semmi értelme random megnézni mi az ember vércsoportja, ez maximum egyéni kíváncsiság. A vércsoportot minden esetben megnézik ha felmerül annak gyanúja, hogy az illetőnek vért kell kapnia. Még akkor is ha ismert a vércsoportja.

3. Nem értem mi ez a 18-as korhatár? Ilyen egyszerűen nem létezik. Később sem nézik meg puszira, maximum akkor ha elmész vért adni.

2019. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Véradáson megnézik, azért írtam 18-at
2019. márc. 16. 15:00
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
És szerinted miért olyan fontos tudni a vércsoportot?
2019. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Balestnél pl. ha valaki túl sok vér veszít
2019. márc. 16. 15:09
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy én vagyok már túl öreg, de amikor született a két lányom, mindkettőnél beírták a vércsoportjukat is még a kórházban. Azóta ez változott? Számoljatok 31 és 28 évet vissza. Arra viszont nem emlékszem, hogy csak nálam csinálták-e, vagy mindenkinél, aki abban az 5 napban szült, vagy "csak" azért, mert az én vércsoportom RH B-negatív, vagyis nagyon ritka. Szerintem születéskor megállapítják a babák vércsoportját. De ha hülyeséget írtam, akkor cáfoljátok meg, hogy manapság hogy megy ez.
2019. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Balesetnél is megnézik a vércsoportot. Senki nem halt még bele abba, hogy nem tudták a vércsoportját és amiatt nem tudott vért kapni :)

Az újszülöttkori vércsoportot pedig ezer éve nem nézik, mert még annyira kihatnak az anyai antigének, hogy nagyon gyakran fals eredményt ad.

2019. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
5., kérdező! A lányom most vár babát, viszont a bejelentett munkahelye Bécsben van. Oda is kötelező járnia terhesgondozásra, és itt Magyarországon is. Az osztrák labor levélben megküldött egy kártyát, amin fel van tüntetve, hogy AB-pozitív, és egyéb adatok. A levélben az is szerepelt, hogy mindig hordja magánál. Pedig nem beteg, csak állapotos. Itt sem ártana egy ilyen kártya. Pont ezért írtam le, mert igen, fontos lenne egy súlyos balesetnél.
2019. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
7.! Még mindig én vagyok. Nem. Nem változott a vércsoportja egyiknek sem. De lehet hogy neked van igazad, ezen nem fogunk összeveszni, csak megjegyeztem.:)
2019. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem fontos balesetnél sem. Külföldön pár helyen van ilyen gyakorlat, de még ott is minden alkalommal néznek vércsoportot, minden balesetnél, minden műtét előtt, minden véradás alkalmával.

Nem csak a fő vércsoport számít, hanem az antigének is nagyon fontosak, és ezek bizony tudnak változni idővel. Nem véletlen, hogy ez a protokoll a világon mindenhol.

Csak ezek a dísznek való kártyák vannak pár helyen, de ezeket a gyakorlatban soha sehol nem nézik, pont azért mert nincs értelme, nem releváns ami rajta van.

2019. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!