Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hullik a hajam?

Mit tegyek, hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kérlek segítsetek, eléggé meg vagyok ijedve.

Az utóbbi pár hétben hullani kezdett a hajam és itt nem a megszokott pár szálra gondolok. Körülbelül 3-4 hete vettem észre a komolyabb veszteséget, de lehet, hogy már hónapok óta elkezdett hullani. Konkrétan hajmosáskor vettem észre, hogy a kezeimen rengeteg hajszál marad a szokásoshoz viszonyítva. Eddig pár szál szokott maradni de most kissebb tömegek. Eléggé be vagyok pánikolva. Sejtem mitől lehet, de kellene a megerősítés és a tanácsotok, mert nem tudok változtatni még a dolgon szóval kellene egy ideiglenes megoldás.


Amire gyanakszom az étrend és az ebből fakadó nem elégséges tápanyag bevitel és a szokásosnál sokkal több stressz és az hogy nincs lehetőségem levezetni.


A hajhullás pár hónappal azután jelentkezett, hogy felkerültem egyetemre, bentlakásba.

Hát nem a leg változatosabban étkezem, de igyekszem kompenzálni ezt annyi zöldség/gyümölcsel, amennyit csak meg tudok engedni, mindemellett szedek napi rendszerességgel vitaminokat is(C, B komplex, Kalcium-Magnézium-Cink). Bár úgylátszik ez sem elég.

A stressz, akármennyire is meglepő, nem az eyetemből avagy a vizsgákból származik, annál inkább a szobatársak váltsák ki. 5-en vagyunk egy szobába, és teljesen ellentétes felfogással, igényekkel, bioritmussal. Ebből hatalmas feszültség, stressz és idegesség származik. Haza menni nem tudok gyakran, kb 3 havonta 1-2 napra ha sikerül.

Leghamarabb őszre tudnám megolani, hogy elköltözzek, bár akkor sem lennék egyedül.


A kérdésem, hogy szerintetek is e két okból kifolyólag hullik a hajam? Mit tehetnék?



2019. márc. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A stressz az valóban nagyon súlyos tényező, de azért nem ártana egy orvost is meglátogatni. A feltételezett vitaminhiány nem hat ennnyire gyorsan...
2019. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, megfontolom az orvost. Jöhetnek még válaszok!
2019. márc. 17. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet stressz, de akár vashiány is, nekem az volt.


Próbáld ki a Revalid-ot, az segít.

2019. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!