Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 117 volt a hemoglobinom...

Ha 117 volt a hemoglobinom (120-tól normál) az lehet amiatt volt, mert 3 napja ért véget a menzeszem?

Figyelt kérdés

Plazmát szeretnék adni, 1 órával az első vérvétel után felhívtak, hogy a 117 hemoglobin már alacsony, 2 hét múlva kedden menjek vissza, ezt még otthon is lehet kezelni. Szombaton ért véget a menzeszem, létezik, hogy amiatt nem állt még helyre? Gondolom mindenkinél más, lehet ha péntekre kértem volna időpontot, akkor már jó lenne...


Mit egyek, hogy legközelebb jó legyen az érték? Szedjek vastablettát, B vitamint?


Előre is köszönöm!



2019. márc. 19. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából én mindenfélét eszem, lehet be kéne iktassam a szójababot. A sertéshúst annyira nem szeretem, tojást is viszonylag gyakran eszem, szóval más megoldás kellene.
2019. márc. 19. 19:09
 3/7 marcipántea ***** válasza:
Ez több dologtól is függhet, lehet pont a menzeszed befolyásolta. Ha egyébként normál érték szokott lenni, és más tényező nincs, ami miatt kivizsgálás kéne, akkor természetesen helyre fog állni. Tehetsz érte az étkezéssel, esetleg valamilyen étrend-kiegészítővel, egy normál, kiegyensúlyozott étkezés/életmód mellett vissza fog billenni az érték.
2019. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán alacsony, tuti a menzesz miatt volt
2019. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia én is rendszeres plazmaadó vagyok, én azóta folyamatosan szedek vastablettát mert csak táplálkozással nem tudnék annyit bevinni, általában így jó az értékem, 130,140 valamennyi de volt már 150 valamennyi is viszont egyszer kétszer még az állandó szedése mellett nekem is volt már kicsit alacsony, talán pont 120, talán nekem is menstruáció idején volt ez
2019. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen adok plazmát, nekem menzesz után közvetlen csak minimálisan esett le, 143 helyett 139 volt. Volt hogy megfeledkeztem és menzesz közben is adtam. Teljes véradás után sem volt jelentős csökkenés. Neked inkább az a "gond" hogy határeset, vagyis ha kicsit leesik az már alacsonynak számít. Szedjél vastablettát, folsavat, b-vitaminokat. Egyél májat, lencsét, babot, nem csak most, mindig. Én így teszek, bár előbbieket csak hébe-hóba szedem, nem állandóan.
2019. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, én sem hiszem, hogy egészséges mindig étrend-kiegészítőket szedni, viszont a bab és a lencse nem nagyon jöhet nálam szóba, mert anélkül is mindig puffadással küzdök. Emellett még laktózérzékeny is vagyok.
2019. márc. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!