Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kapszula endoszkópia vélemények?

Kapszula endoszkópia vélemények?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve eléggé sok minden volt már a belemmel, és elküldenének tükrözésre, viszont én félek tőle, altatásban IS. Valaki volt már kapszulával tükrözve? Mennyire pontos? Segítsetek légyszíves.

2019. márc. 23. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha elaltatnak mitől félsz? Bódításban viszont nehogy kérd.baratnom volt es rettenet
2019. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kapszulája endoszkópia lehet vékonybél kapszula vagy vastagbél kapszula.

Vastagbél kapszulás vizsgálatot biztosan végzünk mi is fizetős betegellátásban, de vékonybél kapszula sár nem biztos. A vastagbél kapszulája vizsgálata olyan 200 ezer körül mozog.

A vékonybél kapszulaendoszkóp NÉMÁK (OEP) TB terhére finanszírozott formájának vannak feltételei:

- negatív gyomor és vastagbél tükrözés (x időn belül, most pontosan nem tudom hirtelen)

- pozitív széklet vér vizsgálat

Vagy chron betegség.. De ez esetben mindenképpen szükséges próba kapszulát nyelni, hogy megnézzük nincs-e olyan szűkület, ahol elakadna. Mennyire pontos? Mi rejtett gastrointestinalis vérzések detektálására használjuk (amire amúgy is leginkább való), a pontossága nem a kapszulán múlik, hanem a felvételeket értékelő szakorvoson.

A "bódításos" verziótól sem kell félni, nem értem miért riogatják az embereket... Az, hogy ki milyen kellemetlenségnek aki meg, egyéni dolog, sok mindentől függ, pl: belek állapota, fájdalom tűrő képesség, stb.

Nekem gyomor tükrözésem és vékonybél biopsziám volt "boditasban", de meg sem éreztem.

2019. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elnézést a gépelési hibákért, autokorrekt...
2019. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló, nem tudom tartok tőle, mi van ha kiszakad a belem, és nem kelek fel többet?



2. Bocsi, hogy értetlenkedek, de akkor szerinted kapszulával is ki lehet minden olyat szűrni amit az átlagos csővel elvégzett vizsgálatokon nézni szoktak? (Daganat, polip stb)? Egyébként köszi a válaszokat.

2019. márc. 24. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Kapszulával is ki lehet szűrni az elváltozásokat, viszont nem tudnak mintát venni belőle ha találnak valamit, illetve a polipokat se tudják leszedni. Tehát, ha valamit látnak, utána úgyis kolonoszkópia kell a mintavételhez/eltávolításhoz.
2019. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 5-ös korrektül leírta.

A kapszulás beavatkozások is hamarosan elérhetőek lesznek, legalabbis a kutatások folynak. Addig marad a hagyományos "dugás" :D

2019. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!