Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hiánybetegség? Egyoldalú...

Hiánybetegség? Egyoldalú etkezés következménye ORVOSILAG mi lehet?

Figyelt kérdés

Anyagilag nincs lehetőségem nagyon rég normálisan étkezni, az utóbbi egy évben fél évben pedig csak ez volt a menü: rántotthús, rizs vagy zsomle, zacskós leves.

Ez a kórházban redukálódott le, ott azt mondták az epeköveim okoznak görcsöt és szigorú ételtiltások vannak. Mivel gyakorlatilag örülök ha hús és zacskós leves van mert az sem általános hogy van, szóval annak is örülök. Sőt a sok idő alatt eljutottam oda hogy valaki fozott nekem karfiollevest (egyik kedvenc) és megundorodtam mindentol mivel ennyi ideje csak ezeken élek amiket felsoroltam.

Ha valakit érdekel tudok vérképet csatolni 2 hónappal ezelottit, mindenfele pluszok minuszok vannak de az egy komoly alhasi mutet utan volt (attol mondjuk még nem szabadna így kinéznie).

Most megyek friss vérvételre majd belgyógyra, de az étkezésen kívül (helyes étkezés) ő sem fog tudni mit mondani. 40ezer ftból élek, több betegségem is van, nem kéregetni akarok csak orvosi választ hogy megúszhatom e kihuzhatom e egy ideig és mivel. Kisbaba van, egyedul maradtam nem kerulhetek korhazba. Mivel lehetne minel jobban kitolni es olcsobban a sulyos hianybetegsegek kialakulását?

Magánéletrol ez is sok volt, lenyeg h patt helyzet igy kell enyibol a nullából megoldani. (Varos nincs a kozelben ahol lenne ingyen etelosztas).


Orvosi vélemények érdekelnének. Amennyiben szükséges leírok 1-2 adatot a vérképemből (2,5oldalas nem tudom mindet bepötyögni telefonrol)


Köszönöm!



2019. márc. 31. 06:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Írd le az eltéréseket
2019. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Már most vannak betegségeid (bár nem írtad, mik ezek), ezeket a vitaminhiány súlyosbíthatja.

Csak példaként írom: hosszabb távon A-vitamin hiánya látásproblémákat, C és D vitamin hiánya immunrendszer gyengülését (gyakori fertőzések jelzik), a C hiánya ínyvérzést, fogproblémákat okozhat, D és K vitamin hiánya csontritkulást. Vashiány vérszegénységet (Hgb szint alacsony), gyengeséget, gyakori ájulást. Fehérjehiány (nem tudom, mennyi húst eszel) izmok leépülését, esszenciális zsírsavak hiánya memóriaproblémákat, szellemi teljesítmény gyengülését. B vitamin van a húsban, de ha ez kevés, idegrendszeri problémákat okozhat a hiányuk. Magnéziumhiány idegrendszeri problémákat, izomgörcsöket, -fájdalmakat okozhat.

De ez csak pár dolog, ami most eszembe jutott.

Ha érdekel, adok pár tippet, mit lehetne még olcsón beépíteni az étrendedbe.

Ide leírhatnád, melyik értékek voltak a vérképeden határértéken kívül. De még jobb lenne, ha le tudnád fényképezni és ide felrakni.

2019. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne fotót feltenni? Tényleg nem tudom bepötyögni az rengeteg. Izomgyengeségem van (az is többekközt de magyar eü, ki sem vizsgalták).
2019. márc. 31. 19:17
 4/23 anonim válasza:

Ide feltöltöd, és a linkjét bemásolod:


[link]

2019. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, fiú vagy-e vagy lány, gondolom, fiú, azért esik olyan nehezedre a főzés,és inkább az anyagiakra fogod, hogy nem étkezel rendesen. Ha van pénzed rántott húsra, akkor lenne pénzed arra is,hogy főzelékeket vegyél például. Egyszerűen el lehet készíteni, mirelitben is lehet kapni, de most már jönnek a primőrök tökfőzelék, zöldbabfőzelék, van mirelit spenót, csinálhatsz rakott kelt, az sem bonyolult, nekem a kedvencem a kelkáposzta főzelék, de ha epével műtöttek, akkor lehet,hogy a káposzta nem a legjobb.Vegyél egy szakácskönyvet, és abból keressél ki magadnak egészséges ételeket, és azokat készítsd el, ne legyél lusta, és ne zacskós leveseket egyél, mert azok nem egészségesek. Inkább csinálj köménymaglevest, az is finom, még ha hihetetlen, akkor is.És egyszerű megcsinálni.
2019. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%
folytatás: vagy vegyél csirkemájat, disznómájat, és csinálj belőle resztelt májat: zsíron vagy olajon megfuttatod, megdinszteled a hagymát, utána (sózás nélkül) ráteszed az előzőleg csíkokra vágott májat, kevergeted, de csak addig, amíg el nem tűnik a véressége, ill. még egy kis ideig, de ne túl hosszú ideig, mert akkor megkeményedik. - Vagy vegyél például sütőtököt, a legegészségesebb étel, vegyél egy felet, olyat, ami szép sárga, annak jó az íze, sötétsárga legyen kívül, belül, beteszed a sütőbe és 1 óráig sütöd. Megszurkálod, és amikor látod, hogy már megpuhult, akkor kiveszed és megeszed, a magját nem fontos, azt előzőleg ki is kaparhatod belőle. Tele van vitaminnal.
2019. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
Ha pesti vagy, tudom javasolni a főzelékfalókat, itt egy nagyon finom főzelék (lencse stb.) 6-700 Ft-ba kerül, lehet kérni fél adagot is.
2019. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Legújabb sima általános vérkép eltérések:

OLVASD EL UTÁNA A TÜNETEIM - hátha valamelyiket magyarázza a vérkép.


Haemoglobin 97,00

Értékhatár:120-155


Haematokrit: 0,32

Norm. Tartomany :0,37-0,47


MCV: 72,6

90-96


MCH: 22,30

24-34


RDW-CV:17%

11-16%


Vas: 3,3

8,8-27


Traszferin : 3,99

1,7-3,4


C-reaktív prot. : 7,30

0-5


Alapbetegségeim (évek óta ismert): több középsúlyos gerinceltérés/deformáció, még ki nem vizsgált évek óta romló izomgyengeség (ez annyit jelent mintha arra kényszerítenélek hogy tart fel a levegőbe a kezed és órákig maradj úgy. Mar perc perc után úgy elfárad az izmod hogy fájdalmat érzel és ha az életed múlna se tudnad tovabb tartani. Nanén is ugyanazt érzem csak sokkal kevesebb terhelesre.) Fáradékonyság, nagyon nagy alvásigény évek óta fennáll 26éves korom létére. Én ezt egy komplex gyógyszerkezeléshez tulajdonítottam, azóta nőtt meg az alvásigényem. Reggel felkelek es délután kidőlök mint aki 2 napja nem aludt.


Újabb dolgok: jelenleg az zavar, ellehetetlenít hogy keveset tudok aludni (kisbaba), és nem tudom ellátni egyedül, mert mikor már nagyon régóta fentvagyok max 20 percet aludtam, fix: szédülés, ájulásérzés, szememmel nem látok el 2méterig sem (kialvás után is hamar leszűkül), fáj ha próbálok interneten valamit megnezni vagy olvasni tehát ha a szememet kell használnom. Mivel ingadozik hogy mikor mennyire rosszul látok nem írtak fel szemüveget (én azért szeretnek egy nagyon gyengét ha picit is segít már jobb lehet mert a homályos 3méterre levo dolgok ránézésétől is rosszul leszek).

Ezen kívül néha extra súlyos fejfájás, hányás vagy csak hányinger.

2 napja nem csak szédelegtem, de úgy mentem neki egy szekrénynek hogy teljesen a szélének arccal nekimentem (fel is dagadt a szám de komolyab baj nem lett). Szóval tenyleg koordinációs zavarok is stb.

3 hónapja szültem, de ne fogjuknrá, mert a kórházban 2 hét után már jó volt a vas-értékem (transzfúzió is volt).


Néha fázom par mpig aztán úgy érzem 80fok van, de láas soha nem vagyok.


Életembennelőször múlt hónapban volt 3 hétig tartó influenza szerű valamim ami erős szúró fülfájással járt arc-homloküreg kellemetlen érzésével. Akkor a sima antibiotikum 3 nap alatt helyrehozott.


Mostanában viszont szédülés alváshiány stb néha az arcüregemet is érzem. Lehet szövődmény okozza vagy ha egyszer volt ilyen problema mindig megfogom érezni?

Háziovros nem küldöt semmilyen vizsgálatra.


Utálok rosszul lenni, szeretek egész nap tevékenykedni stb de ez a szédüléses dolog megakadályoz és a picit is alig tudom ellátni.

Háziorvos nem partner.

Helyes étkezés nem megoldott, 37ezer ftból nem lehet 2 embert eltartani. Lemondani sem fogok róla. Helyre kell jönnöm.

2019. ápr. 2. 09:10
 9/23 A kérdező kommentje:

Ami nagyon FONTOS!


Kb 4 hónapja kaptam valami nagyon erős vas-képző szert 5 napos infúziókúrában. Azt mondták annak 2-3 hónap mire kifejti hatását, azaz most az egekben kellene lennie a vasamnak. (F betűs szer. )

2019. ápr. 2. 09:22
 10/23 anonim ***** válasza:

Neked lehet, hogy csak ki kellene pihenned magad.Nincs aki segítene? De a táplálkozásod is lehetne jobb, és annak ellenére, hogy kisbaba van, ki kellene járnod a friss levegőre, kisebb sétákat kellene tenni az erdőkben, a turistautakon. Nem kellene végigjárni, csak ameddig bírod, a férjeddel, ha van, addig a gyerek maradhat otthon a szüleiddel.

[link]

2019. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!