Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum mellé a Probium...

Antibiotikum mellé a Probium 6 nevű probiotikumot mikor kell bevenni? Az antibiotikummal együtt vagy utána?

Figyelt kérdés
Én utána szoktam kb. fél órával, de így is rendszeresen fáj a gyomrom. Lehet, hogy másik probiotikumot kéne használnom? A Normaflore például jobb? Tapasztalatok?
2019. ápr. 4. 05:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl. ha 6 óránként szeded az ATBt, 3 óra múlva.
2019. ápr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem reggel kellett az első antit bevennem, délben a probit és este az antit. Fontos , hogy étkezés után próbáld idoziteni ! Valamint 2 órával az Anti után szedd, előbb ne, mert nem hasznal(hat) .
2019. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Webbeteg:

Várjon két órát az antibiotikum alkalmazása után, és csak ekkor vegye be a probiotikumot, bármely formában legyen is az. Erre azért van szükség, mert bár a probiotikumok segítenek a szervezet „jó” baktérium rendszerét helyreállítani, ha egyszerre alkalmazza az antibiotikummal, csökkentik annak hatékonyságát.


Egészítse ki étrendjét napi egy joghurttal.


Én megpróbáltam utánanézni, és az ismert joghurtok közül csak az Activia és az Actimel tartalmaz élőflórát, illetve egyes kézműves joghurtok, amiket nem mindenhol lehet kapni.


Feleslegesnek tartom megvenni a Normaflore-t, saját tapasztalat és józan ész alapján is.

Amit tv-ben, meg bárhol reklámoznak, ott a több milliós reklámköltséget kell megfizetni, nem magát a hatóanyagot.

A Probium 30 darabosa kb 1500 ft, a Normaflore-nak már a 10 darabosa is drágább ennél, de a 30 db-os 3000 Ft felett van.

Elhúzódó megfázásra kaptam antibiotikumot, 3 napig szedtem, egy hétig ment a hasam.


Utána más probléma miatt szedtem újra, de csak 1-2 hét eltéréssel, na tanultam az előzőből, vettem Probium-ot. Egyszer sem ment a hasam. Szóval tökéletesen működött a probiotikum.

2019. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!