Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak?

Hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 162 cm vagyok, 9.osztályos lány, és 55 kg(ez kb. kéthetente változik, lecsökken 52-re, aztán felmegy 57-re, majd visszamegy 55-re, mert sokszor nem eszem, ha nincs étvágyam). Fogyni szeretnék, a hasam szinte teljesen lapos, de a combom nagyon nagy, és a vádlim is lehetne kisebb. Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, régebben nagyon sovány voltam, akkor utáltam, de már visszakívánom azt a testsúlyt. A háziorvosom is megjegyezte párszor, hogy dagadt vagyok, és tudom is, de akkor is nagyon rosszul esik. A barátnőim mind mondják, hogy vékony vagyok meg szép, és ne koplaljak, de persze nekik könnyű, ennyi idősen 45 kg körül vannak, szép vékonyak, pedig sokat esznek.

És az lenne még a problémám, hogy egészségesen enni tudok, el is kezdtem, de emellé kéne még a sport is, csakhogy a térdeim rosszak, folyton fájnak, és mivel egyfolytában vérszegény vagyok, így 2 perc sportolás után rosszul leszek, és szédülni kezdek. Na, most így mit lehetne tenni? Fogyni szeretnék, és nem lusta vagyok, egyszerűen nem megy a sport. Tudtok valami egyéb módszert? Nyárra már szeretnék én is normálisan kinézni...

Sajnálom, kicsit hosszú lett, de a válaszokat előre is köszönöm 💛



2019. ápr. 4. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A vérszegénységed kezeltetni kellene. Úszni menj, attól nem fájnak az ízületeid, és tulajdonképpen napi gyors séták is jót tesznek, ahová lehet menj gyalog. Ha barátnőid azt mondják, hogy szép vagy és vékony, akkor ezt hidd el, a combod vastagságát nem sokat tudsz változtatni, ez alkati dolog.
2019. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig csak a sport lesz. De itt ne futasra meg sulyzozasra gondolj, hanem olyan dologra, amit szeretsz.

Torna, roplabda, uszas, stb.

Neked nem kell fogyni, boven vekony vagy. Regen en is nagyon vekony szerettem volna lenni, de mar latom, hogy nem szep. Neha azert megnezem a lanyokat, hogy hmm de vekony, en is lehetnek ilyen. De nem szep az. Sot. Van ismerosom, 165cm, 40-45kg. Ot bantjak is amiatty hogy ilyen vekony. Es nem szep az alakja. Vekony de nem szep. A ketto szo nagyon nem szinonima.

2019. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A vérszegénységem kezeltetve van, ilyen olyan tablettákat szedek, az étkezésem is megváltoztattam, úgy ahogy az orvosok mondják, de semmi nem hat🤷🏼‍♀️
2019. ápr. 4. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsass meg, azt nem olvastam, hogy az izuleteiddel vannak problemak.

Akkor viszont tenyleg az uszas a leg izuletkimelobb.

2019. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, mondták már páran, hogy nem szép, ha valaki túl vékony, és hogy az alkatomon nem tudok változtatni. De akkor kb. 2 éve miért voltam én is olyan nagyon vékony? Még a combom is vékony volt, nem volt ekkora. És a legjobb barátnőm pl. 42 kg, velem egyidős, és nagyon is szép. Meg az a baj, hogy nem csak magamnak nem tetszem, de másoknak sem, eddig egy fiú szájából hallottam olyat, hogy pont jó vagyok, nem dagadt, de ő is csak azért mondta, mert a bátyám legjobb barátja, és nem akart köcsög lenni...
2019. ápr. 4. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:

2 éve azért voltál vékonyabb, mert fejlődik a tested. Még most is, pár évig. Nem maradhatsz örökre kislány, szélesedik a csípőd, nőiesebb formád lesz, az izomzatod is fejlődik. A súlyod teljesen normális, persze ettől még mozoghatsz többet. Ne fogyókúrázz, max. egyél kevesebb nasit, édességet, de a rendes ételeket edd meg, egyél naponta többször, sok vitamindús ételt is.

Kizártnak tartom, hogy a háziorvosod azt mondta, hogy "dagadt vagy". Valami mást, másképpen mondhatott, csak te ezt hallottad ki belőle. A 45 kg általános iskola 8. osztályig még rendben van, de utána a legtöbb egészséges lánynak ennél nagyobb súlya lesz (ez normális és nem feltétlenül hízást jelent).

2019. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és ha a térdeid fájnak, egyél húslevest, kocsonyát, bőrös húsokat. A vérszegénység ellen pedig májat.
2019. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A májtól, a kocsonyától hányok, ha csak ránézek, úgyjogy azt nem fogom enni:/a háziorvosom pedig tényleg mondta, nem mást hallottam ki belőle, nem vagyok hülye. Többször is mondta, de amikor anyával megyek, max. annyit mond, hogy meghíztam, és sportolni kéne. De amikor egyedül megyek, azt mondja, dagadt vagyok
2019. ápr. 4. 18:34
 9/9 anonim ***** válasza:

"ez kb. kéthetente változik, lecsökken 52-re, aztán felmegy 57-re, majd visszamegy 55-re, mert sokszor nem eszem,"

Ez a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Ha nem eszel, a szervezeted vészüzemmódra kapcsol, és elkezdi leépíteni az izmaidat. Azért az izmokat, mert azoknak a fenntartása 4x annyi energiát igényel, mint a zsírpárnák megőrzése. Tehát ha koplalsz, leépül a kevéske izmod, aztán amikor újra eszel, visszaszeded magadra zsír formájában.

15 évesen különben sem fogyókúrázni kellene, hanem megadni a testednek minden tápanyagból a kellő mennyiséget.

2019. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!